jZ5zOahzis_big.jpeg logo lhois.jpeg logo nck - Kopia.jpeg Tygodnik Ziemi Opolskiej - Patronat Medialny.jpeg

PRO-MODA Podsumowanie projektu

1.jpeg

Projekt „PRO – MODA” dofinasowany ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich oraz ze Środków Samorządu Województwa Opolskiego realizowany na terenie gminy Tarnów Opolski przez nieformalną grupę Etno – Styl dobiegł końca. W zajęciach uczestniczyli przedstawiciele wszystkich pokoleń.

 Działania projektowe trwały od 15.09 2014 do 14.11.2014 roku  i zgromadziły 107 osób  uczestniczących w różnorodnych typach zajęć ( jednym lub więcej – zgodnie z zainteresowaniami).

W ośmiu sołectwach odbyły się warsztaty z:

- malowania biżuterii drewnianej

- sutaszu

- haftu wstążeczkowego

- podstaw kroju i szycia

- projektowania ubioru

Powstałe w trakcie warsztatów wyroby posłużyły do stworzenia projektów ubrań, łączących aktualne trendy modowe  z wzorami regionalnymi. Spośród szkiców wybrano najciekawsze, które posłużyły do stworzenia kolekcji składającej się z 7 kompletów strojów. Efektem pracy uczestników jest spora liczba przedmiotów ozdobnych i użytkowych ( biżuteria: kolczyki, wisiorki, bransoletki; torebki wieczorowe i codzienne, torby na zakupy, elementy zdobnicze do wykorzystania przy tworzeniu galanterii i strojów).

Wytwory wyobraźni i nowo nabytych umiejętności zostały zgromadzone i pokazane w minigalerii Gminnego Ośrodka Kultury. Otwarto wystawę obrazującą plon działań projektowych. 

19.jpeg

Zapraszamy do przejrzenia podsumowania, sporządzonego w formie prezentacji multimedialnej 

oraz do obejrzenia galerii zdjęć [klik].

 

Newsletter
Kalendarz