Kobieta Aktywna i Twórcza - podsumowanie projektu

Bez tytułu.jpeg

Europejski Fundusz Rolny na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. Działanie współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi IV LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Instytucja Zarządzająca Programem ozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

„Kobieta Aktywna i Twórcza”

W ramach operacji odbyły się warsztaty edukacyjno – artystyczne dla kobiet z terenu gminy Tarnów Opolski. Podczas nich 90 pań rozwinęło wiedzę i umiejętności w dziedzinie rękodzielnictwa, kreowania własnego wizerunku , kształtowania przestrzeni wokół siebie. Dowiedziały się jak zachować zdrowie i sprawność  w każdym wieku dzięki aktywności fizycznej. Zajęcia  odbyły się  w siedmiu miejscowościach gminy: Kąty Opolskie, Przywory, Miedziana, Kosorowice, Nakło, Raszowa, Tarnów Opolski przemiennie w tym samym czasie we wszystkich placówkach od października  2013 do kwietnia 2014 roku  w zakresie: florystyki – 42 godz., deocupage – 69 godz., podstaw kroju i szycia – 70 godz. , wytwarzania biżuterii i wyrobów z filcu 56,5 godz., eko –warsztatów -42 godz. , zajęć ruchowych – 70 godz., kreowania wizerunku – 21 godz., bibułkarstwo – 21 godz. , tworzenia ozdób z siana – 21 godz. Ogółem 412,5. Po zakończeniu działań warsztatowych zorganizowane zostały wystawy prac powstałych podczas zajęć. Wydany został katalog ze zdjęciami promującymi operację i jej efekty, który został rozpowszechniony bezpłatnie (katalog w A5 o nakładzie 500szt. 16 stron)

Organizacja warsztatów podniosła jakość życia i zapewniła możliwość ciekawego spędzenia  czasu wolnego. Wzmocniła więź uczestniczek z miejscem zamieszkania. Przyczyniła się do ożywienia  życia społeczno – kulturalnego w poszczególnych wsiach.

PDFKatalog Kobieta Aktywna i Twórcza.pdf

Kobieta Aktywna i Twórcza - GALERIA ZDJĘĆ [klik]