Aerobik, plakat 2020 2021 - Kopia.jpeg Akademia Malucha, plakat 2020 2021 - Kopia.jpeg Akademia Małego Artysty, plakat 2020 2021 - Kopia.jpeg Ale Kino Plakat 1 - Kopia.jpeg Ceramika, plakat 2020 2021 - Kopia.jpeg jZ5zOahzis_big.jpeg logo lhois.jpeg logo nck - Kopia.jpeg Raszowa Wrzesień 2020 - Kopia.jpeg RYSUNEK I MALARSTWO 2020 2021 - Kopia.jpeg Tańce Kosorowice - Kopia.jpeg Tańce Przywory - Kopia.jpeg Tygodnik Ziemi Opolskiej - Patronat Medialny.jpeg Warsztaty Aktorskie, plakat 2020 2021 - Kopia.jpeg Wrzesień 2020 GOK Kąty Opolskie - Kopia.jpeg Wrzesień 2020 GOK MIEDZIANA - Kopia.jpeg Zajęcia wokalne plakat 2 - Kopia.jpeg

KROSZONKI - JAK ZROBIĆ JE SAMEMU

Kochani,

Kultura to nie tylko teatr, taniec czy wszelkiego rodzaju zajęcia plastyczne. :) Kultura to też zwyczaje, tradycje i przyjęte normy społeczne jak na przykład sztuka życia - inaczej savoire vivre. W każdym kraju są one inne. Inne gesty mówiące "tak", "nie"... Inne zwyczaje ludowe...

Jesteśmy o krok przed Świętami Wielkanocnymi, z żalem przyjęłam fakt, że w tym roku nie będę mogła, twarzą w twarz, podzielić się z Wami swoją wiedzą i umiejętnościami. Bardzo zależy mi na tym by przekazywać je dalej by nie uległy zapomnieniu. Bo właśnie z tego słynie Opolszczyzna, z pięknych kroszonek, które od lat są naszą dumą.

Mimo to mam nadzieję, że dzięki tym kilku grafikom spróbujecie sami stworzyć w domu choć jedno zdobione jajko.

Nic nie szkodzi, gdy stwierdzisz że "to jeszcze nie to". Ja swoją przygodę z kroszonką zdobioną metodą rytowniczą zaczęłam w wieku 6 lat. I powiem Ci, że trening czyni mistrza - w każdej dziedzinie! Także, nigdy ale to NIGDY się nie poddawaj. Rób to, co kochasz!

Zajęcia online 1.jpeg
Zajęcia online 2.jpeg