Aerobik, plakat 2020 2021 - Kopia.jpeg Akademia Malucha, plakat 2020 2021 - Kopia.jpeg Akademia Małego Artysty, plakat 2020 2021 - Kopia.jpeg Ale Kino Plakat 1 - Kopia.jpeg Ceramika, plakat 2020 2021 - Kopia.jpeg jZ5zOahzis_big.jpeg logo lhois.jpeg logo nck - Kopia.jpeg Raszowa Wrzesień 2020 - Kopia.jpeg RYSUNEK I MALARSTWO 2020 2021 - Kopia.jpeg Tańce Kosorowice - Kopia.jpeg Tańce Przywory - Kopia.jpeg Tygodnik Ziemi Opolskiej - Patronat Medialny.jpeg Warsztaty Aktorskie, plakat 2020 2021 - Kopia.jpeg Wrzesień 2020 GOK Kąty Opolskie - Kopia.jpeg Wrzesień 2020 GOK MIEDZIANA - Kopia.jpeg Zajęcia wokalne plakat 2 - Kopia.jpeg

ZAPROŚ MAJĘ DO SIEBIE! - KOLOROWANKA

ZAPROŚ MAJĘ DO SIEBIE

A czy Wy przygotowaliście już swoje poidełka dla pszczół?

Jeśli nie to nic straconego!

Przypominamy!

Nie potrzeba do tego wielkich wydatków i skomplikowanych urządzeń. Wystarczy, jeśli w ogrodzie czy na ukwieconym balkonie postawimy płytkie naczynie i nalejemy do niego wody.

Do naczynia musimy włożyć kilka kamyków (nie mogą być okrągłe i śliskie), konarów czy niewielkich pieńków owocowego drewna tak, aby wystawały nieco nad powierzchnię lustra wody (pszczółki przysiądą by się napić). Dobrze jest uzupełnić przynajmniej część pojemnika mchem. A potem tylko uzupełniać poziom płynu, jeśli wyparuje.

By ułatwić życie i „prace budowlane” pszczółkom w pobliżu poidełka możemy umieścić nieco mokrej czerwonej glinki lub po prostu zadbać, by było tam trochę błota. Naczyńka należy stawiać w miejscu osłoniętym od przeciągów, najlepiej od strony południowej. I potem… czekać, aby „kuzynki Mai” znalazły do nich drogę.

Dla najmłodszych mamy przygotowaną kolorowankę gdzie można dorysować elementy Waszego poidełka. Dzięki temu rysunek będzie jedyny w swoim rodzaju. :)

Przyślijcie nam fotografię swojego poidełka. A jeżeli jeszcze uda wam się sfotografować przysiadające na nim pszczoły – będziemy zachwyceni!

Kolorowanka Zaproś Maję do siebie - Okos Agnieszka.jpeg

WSPARCIE FINANSOWE LHOIST.jpeg