jZ5zOahzis_big.jpeg logo lhois.jpeg logo nck - Kopia.jpeg Tygodnik Ziemi Opolskiej - Patronat Medialny.jpeg

"ALE KINO!", KULTURA - INTERWENCJE 2020

• "ALE KINO!', PODSUMOWANIE PROJEKTU

DSC_0817.jpeg   Zakończyliśmy projekt  „Ale kino!” dofinansowany ze środków  Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – Interwencje 2020”.  Działania projektowe odbyły się w trzech cyklach – z podziałem na grupy wiekowe.

Data publikacji: 27-10-2020 07:24
  • "ALE KINO!", SPOTKANIE Z MŁODZIEŻĄ

Ale kino - moje miejsce na ziemi.jpeg  W grupie młodzieżowej podczas pierwszego spotkania uczestnicy poznali dawne i współczesne techniki nagrywania i montażu. Drugie spotkanie poświęcono podsumowaniu własnej pracy. Młodzież zapoznała się z możliwościami wykorzystania darmowych programów.

Data publikacji: 26-10-2020 08:30
  • "ALE KINO!", NIEPYLAK APOLLO

Niepylak Apollo film.jpeg  Pękamy z dumy!  Oto film, w którego powstanie były zaangażowane przedszkolaki Publicznego Przedszkola w Tarnowie Opolskim. Grupa "Wesołe Nutki" spisała się na medal!

Data publikacji: 16-10-2020 14:31
  • "ALE KINO!", ZAKOŃCZENIE PROJEKTU

Ale Kino Plakat podsumowanie projektu.jpeg  Zapraszamy na podsumowanie projektu.

Data publikacji: 16-10-2020 13:20
  • "ALE KINO!', MŁODZIEŻ W AKCJI

Ale kino - moje miejsce na ziemi.jpeg  Film pt. "Moje miejsce na Ziemi" jest efektem spotkań warsztatowych z młodzieżą.

Data publikacji: 15-10-2020 12:54
  • "ALE KINO!", DZIAŁANIA PRZEDSZKOLAKÓW

DSC_0125.jpeg  W ramach realizowanego projektu „Ale kino!”, najmłodsi uczestnicy na pierwszych zajęciach obejrzeli różnorodne filmy animowane. Po spektaklu  dzieci  dzieliły się wrażeniami z obejrzanych produkcji.

Kolejne zajęcia najmłodszych adeptów twórczości filmowej składały się z trzech części . Najpierw dzieci wysłuchały zilustrowanej barwnymi planszami  historii  jednego roku życia największego i najrzadszego polskiego motyla – NIEPYLAKA APOLLO.

Data publikacji: 25-09-2020 07:34
  • WYCIECZKA PO ŁODZI FILMOWEJ

DSC_0301.jpeg   Zgodnie z planem wydarzeń projektu „Ale kino!” realizowanym w ramach programu Kultura – Interwencje – 2020, ogłoszonym przez Narodowe Centrum Kultury, w sobotę 19 września odbyła się wycieczka do Łodzi. Miasto to bowiem stało się prawdziwą kolebką powojennego przemysłu filmowego. W  programie mieliśmy wizytę w Wytwórni Filmów Oświatowych, jej zwiedzanie, projekcję filmu z archiwów WFO oraz wykład i warsztaty z zakresu produkcji filmowej.

Data publikacji: 22-09-2020 11:06
  • "ALE KINO!", RUSZAMY Z PROJEKTEM

Ale Kino Plakat 1.jpeg Ruszamy pełną parą! Kochani, nabór uczestników na tematyczne spotkania trwa tylko do 15 września, a liczbę miejsc mamy ograniczoną. Nie czekajcie! :)

Data publikacji: 03-09-2020 09:15
  • "ALE KINO!"

logo nck.jpeg  Mimo pandemii nie próżnujemy.
    Właśnie otrzymaliśmy dofinansowanie ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „ Kultura – Interwencje 2020”. Projekt pt. „Ale kino!” zakłada przeprowadzenie atrakcyjnych zajęć dla dzieci przedszkolnych, które będą współtworzyć film animowany. Młodzież podczas warsztatów pozna tajniki nagrywania i montażu filmików kręconych telefonem, aparatem cyfrowym czy tabletem. Dorośli wyruszą na zwiedzanie Łódzkiego Szlaku Filmowego. Poznają też pracę Wytwórni Filmów Oświatowych, gdzie wezmą udział w ciekawych warsztatach. Działania projektowe rozpoczną w jesienią.

Data publikacji: 19-05-2020 09:08