jZ5zOahzis_big.jpeg Kosorowice GOK, czerwiec 2021 - Kopia.jpeg logo lhois.jpeg logo nck - Kopia.jpeg Papierowa wiklina serce, Tarnów Opolski - Kopia.jpeg plakat wakacje 2021 - Kopia.jpeg Świetlica GOK, czerwiec 2021 - Kopia.jpeg Tygodnik Ziemi Opolskiej - Patronat Medialny.jpeg

"KULTURA - WSPÓLNA SPRAWA" DOM KULTURY + INICJATYWY LOKALNE 2021

2021-NCK_IS_dofinans_dom-kultury-plus-rgb.jpeg

 

                          I w końcu jest! Instytut Witelon, który zbierał informacje w naszej gminie sporządził „Diagnozę potrzeb kulturalnych mieszkańców gminy Tarnów Opolski”. Na podstawie tego, co respondenci  napisali w ankietach i powiedzieli na spotkaniach oraz w trakcie wywiadów opracowano raport. Oddajemy go w Wasze ręce. Opracowanie diagnozy stanowi pierwszy etap programu Dom Kultury + Inicjatywy lokalne. Wasze, Drodzy Mieszkańcy, inicjatywy będą stanowić drugą część programu. 
                         Zanim napiszecie i złożycie swoje projekty, prosimy, zapoznajcie się z dokumentem . Szczególnie leży nam na sercu zapotrzebowanie na kulturę tych grup, które dotąd w działaniach i propozycjach GOK nie znalazły pola dla własnej aktywności. 
                         Na podstawie ankiet i wywiadów indywidualnych ustalono, że najbardziej efektywnymi, rekomendowanymi formami będą cykliczne spotkania „z kulturą w tle”, imprezy integracyjno –twórcze, które zaspokajają potrzebę budowania relacji ( również międzypokoleniowych). Pożądane są również wszelkiego rodzaju wydarzenia (eventy) tematyczne i plenery artystyczne połączone z historią, przyrodą sztuką. Ważnymi tematami są  także :  ekologia , wolontariat  i popularyzacja regionu.
                      Po lekturze „Diagnozę  potrzeb społeczno –kulturalnych i potencjału   mieszkańców gminy Tarnów Opolski 2021”,prosimy uważnie przeczytać regulamin. A potem… Dobierać się w grupy i zgłaszać pomysły!
                          Pomocą dla składających wnioski będzie spotkanie z konsultantem Narodowego Centrum Kultury, który posłuży radą i poda przykłady ciekawych inicjatyw mających największe szanse na realizację.
                           Zapraszamy do lektury! 

Dyrekcja i Pracownicy GOK

 

Czarny i Pomarańczowy Halloween Przyjęcie Urodzinowe Kolaż.png

PDFRaport Diagnoza Potrzeb Tarnów Opolski2-2 (3).pdf

Newsletter
Kalendarz