jZ5zOahzis_big.jpeg logo lhois.jpeg logo nck - Kopia.jpeg Tygodnik Ziemi Opolskiej - Patronat Medialny.jpeg

"KULTURA - WSPÓLNA SPRAWA", POSIEDZENIE KOMISJI OCENIAJĄCEJ ZŁOŻONE WNIOSKI

2021-NCK_IS_dofinans_dom-kultury-plus-rgb.jpeg

W  środę 23.06.2021 roku w  Gminnym Ośrodku Kultury  odbyło się posiedzenie Komisji oceniającej inicjatywy  złożone  w ramach konkursu „Kultura – wspólna sprawa”.
    Do konkursu wpłynęło 6 wniosków obejmujących różnorodne działania kulturalno – artystyczne  na terenie gminy.
    Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji projektów . Obecni wnioskodawcy  mieli chwilkę czasu na przestawienie swojej  inicjatywy   (wnioski osób nieobecnych na spotkaniu zostały odczytane).Następnie odbyła się pierwsza tura głosowania . Każdy pomysłodawca mógł wybrać dwa jego zdaniem najlepsze  projekty  (osoba składająca wniosek nie mogła głosować na własny pomysł ).
W drugim etapie wyboru inicjatyw obradowała Komisja  w składzie:
Tomasz Ignalski  - koordynator z ramienia Narodowego Centrum Kultury
Janusz Borowiak – Sołtys Wsi Kąty Opolskie
Ewa Loster – Dyrektor GOK
Po obradach i głosowaniu wybranych zostało 4 inicjatywy:
1. Muza balkonowa – koncert muzyki operetkowej  Stowarzyszenia  FLOS . Kwota  5760,00
2. Możliwości naszej społeczności – piknik integracyjny  Warsztatu Terapii Zajęciowej w Tarnowie Opolskim . Kwota 6000,00 zł.
3. Rękodzielniczy Bakcyl  Joanny  Jalowskiej z Walidróg. Kwota 6192,00 zł.
4. Muralowanie więzi – Zuzanny Sawickiej z Tarnowa Opolskiego. Kwota 7000,00 zł.
Wybrane inicjatywy otrzymały największą liczbę punktów. Są atrakcyjne, angażują  środowiska dotąd mało aktywne, niwelują postawy wycofania i wykluczenia społecznego.
Wszystkim wnioskodawcą dziękujemy , nagrodzonym gratulujemy

zdjęcie - 1.jpeg
zdjęcie - 2.jpeg