jZ5zOahzis_big.jpeg logo lhois.jpeg logo nck - Kopia.jpeg Tygodnik Ziemi Opolskiej - Patronat Medialny.jpeg

TYDZIEŃ AKADEMII ORANGE

    Tydzień Akademii Orange

  Gdzie mogą się spotkać babilońska mozaika, egipska piramida, grecka kolumna i rzymskie naczynia? Jak to: gdzie? W programie SketchUp! A jak połączyć program drukarki  3D z wiedzą o starożytnej kulturze i dorobku materialnym dawno minionych epok?. W ramach Akademii Orange od stycznia grupa młodych ludzi  uczestniczyła w projekcie: Wydrukujmy razem historię.

          Nowatorskie połączenie warsztatów z ceramiki i robotyki przyniosło wspaniałe efekty. Na każdych zajęciach uczestnicy  poznawali kolejne epoki starożytne, odtwarzając w glinie modele wybranych  pamiątek  kultury materialnej starożytnej Mezopotamii, Egiptu, Grecji i Rzymu.  A działo się to jednocześnie ze zgłębianiem wiedzy praktycznej na temat obróbki tak szlachetnego materiału jakim jest glinka ceramiczna.  Symultanicznie konstruowano nowoczesną drukarkę 3D, uczono się korzystać z narzędzi pomiarowych, poznawano sekrety modelowania CAD. Gotowe wyroby ceramiczne przetwarzano na pliki do drukarki .

Pamiątki kultury zostały przez uczestników kreatywnie przetworzone tak, że mogą służyć zabawie i edukacji kolegów. W jaki sposób? Tego  można było się dowiedzieć  podczas  Tygodnia Orange  w Tarnowie Opolskim w dniu 24.05.br , a także w Opolu (31.05.br), gdzie rezultaty projektu zostały zaprezentowane szerokiej publiczności podczas Opolskiego Festiwalu Nauki.

Tydzień Akademii Orange.jpeg

Newsletter
Kalendarz