Aerobik, plakat 2020 2021 - Kopia.jpeg Akademia Malucha, plakat 2020 2021 - Kopia.jpeg Akademia Małego Artysty, plakat 2020 2021 - Kopia.jpeg Ale Kino Plakat 1 - Kopia.jpeg Ceramika, plakat 2020 2021 - Kopia.jpeg jZ5zOahzis_big.jpeg logo lhois.jpeg logo nck - Kopia.jpeg Raszowa Wrzesień 2020 - Kopia.jpeg RYSUNEK I MALARSTWO 2020 2021 - Kopia.jpeg Tańce Kosorowice - Kopia.jpeg Tańce Przywory - Kopia.jpeg Tygodnik Ziemi Opolskiej - Patronat Medialny.jpeg Warsztaty Aktorskie, plakat 2020 2021 - Kopia.jpeg Wrzesień 2020 GOK Kąty Opolskie - Kopia.jpeg Wrzesień 2020 GOK MIEDZIANA - Kopia.jpeg Zajęcia wokalne plakat 2 - Kopia.jpeg

WAKACJE Z KULTURAMI ŚWIATA, PIERWSZY TYDZIEŃ

Od poniedziałku do piątku gościliśmy u nas wolontariuszy z Hong Kongu (Eva), Iranu (Susan), Turcji (Mert).

Poznaliśmy się wzajemnie i przełamywaliśmy bariery językowe, poprzez zabawę. Emotikon smile

Zgłębiliśmy kulturę, smaki i obyczaje HONG KONGU, w którym żyje Eva.
W swojej prezentacji pokazała jak wygląda życie w jej kraju, jaką walutą się posługują i zapoznała nas z ich regionalnymi potrawami (których mogliśmy spróbować). Nauczyliśmy się liczyć do dziesięciu i śpiewać STO LAT w jej języku.
Emotikon

Trzeciego dnia Mert opowowiedział nam o Turcji - swoim ojczystym kraju.
Dzieci uczyły się podstaw tureckiego tańca, oraz śpiewały piosenkę.

Emotikon smile

Dzień czwarty upłyną nam pod znakiem Iranu i jego kultury.
Susan opowiedziała nam jak żyją irańczycy, jak się ubierają, co najczęściej jadają i jaką muzykę lubią.

Spędziliśmy również czas, bawiąc się na świeżym powietrzu. Powtarzaliśmy chińskie STO LAT i angielskie słówka.
Ostatniego dnia razem z naszymi wolontariuszami ćwiczyliśmy poznane piosenki i słówka.
Dzieciom bardzo trudno było się rozstać z nowymi przyjaciółmi. Na zakończenie nasi podopieczni przygotowali dla nich letnią piosenkę oraz wręczyli im własnoręcznie wykonane laurki.
Był to tydzień pełen emocji i wrażeń.

Emotikon smile

1.jpeg