SPOTKANIA Z KULTURAMI ŚWIATA - DZIEŃ 4

Do tej pory to chyba nasz najbardziej roztańczony dzień. Będąc z wizytą w Publicznym Przedskolu w Kosorowicach dzieci przywitały nas piosenką. Maluchy razem z wychowawczyniami zaprosili nas do kilku zabaw tanecznych w kole. Raquel, Ben i Oana z wielkim rozbawieniaem naśladowali dzieci  podczas śpiewania piosenki "Idzie mały krasnoludek". By nie być im dłużna - Raquel odtańczyła Sambę, której kroki przedszkolaki podchwyciły w mig.

Również w Kosorowicach dzieci przygotowały pocztówki przedstawiające to co najbardziej podoba im sięw Polsce.

Maluchy też nauczyły się śpiewać "Sto lat' i to aż w trzech językach: portugalskim, filipińskim i rumuńskim.

Podczas odwiedzin w filii GOK w Walidrogach przygotowaliśmy rogaliki. Oana wycieła z gotowego ciasta francuskiego zgrabne trójkąty, które z pomocą Bena i Raquel dzieci wypełniły nadzieniem i zwinęły w kształt sierpu księżyca. Do wyboru była Nutella, różana marmolada i jabłka. Nie trudno się domyślić, że najwięcej rogalików było z Nutellą i marmoladą bo... jabłuszka zostały zjedzone w stanie surowym nie mając szans dotrzeć nawet na ciasto! W międzyczasie gdy ciasto francuskie wyrastało w piekarniku, Ben odtworzył kilka spotów promujących Filipiny, opowiedział o wyspach z których składa się jego ojczyzna. Wyjaśnił symbolikę falagi, a nawet nauczył dzieci kilku podstawowywych zwrotów po filipińsku. Umówiliśmy się też, że każdy pokaże popularne tańce i piosenki, Ben i dziewczyny uczyli wygibasów "Chicken dance". By nie być dłużnym dzieci z Panią Alicją odtańczyły "Kaczuszki". Zanim rogaliki wystygły i nadawały się do zjedzenia udało nam się też przypomnieć kilka zabaw sprawnościowych w kole.

A jeśli macie ochotę zobaczyć więcej zdjęć z każdego dnia, zajrzyjcie do galerii [klik]