SPOTKANIA Z KULTURAMI ŚWIATA - DZIEŃ 6

Zespół Szkolno-Przedszkolny Stowarzyszenia Pro Liberis Silesiae w Raszowej
Poniedziałkowy poranek spędziliśmy bardzo pozytywnie z wychowankami Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Raszowej. Wolontariusze tradycyjnie opowiedzieli o sobie, każdy mógł przymierzyć stroje przywiezione przez Oanę i Raquel. Na tym jednak się nie skończyło, ponieważ dzieci miały sporo pytań. Maluchy nauczyły się śpiewać "Sto lat" w języku filipińskim, portugalskim i rumuńskim. Każde dziecko przygotowało również swoją własnoręcznie wykonaną pocztówkę.Na zakończenie wszyscy uczestniczyli w zabawach ruchowych przygotowanych przez wychowawczynie. Goście otrzymali pisemne podziękowanie oraz upominki na pamiątkę tego ciekawego wydarzenia.

Wieczorne spotkanie odbyło się w jesiennym stylu. Skorzystaliśmy z zaproszenia Pani Gizeli, gdzie wolontariusze pomagali dzieciom wykonać papierowe wiewiórki. Piekliśmy też szarlotkę. Wpierw dzieci z Oaną i Raquel zobrazowali na kartce papieru przepis by maluchom było łatwiej przygotować ciasto.

A jeśli macie ochotę zobaczyć więcej zdjęć z każdego dnia, zajrzyjcie do galerii [klik].