SPOTKANIA Z KULTURAMI ŚWIATA - DZIEŃ 7

Publiczne Przedszkole w Nakle
Poranek w przedszkolu stanowczo poprawia humor. Przedszkolaki przywitały gości piosenką. Oana, Ben i Raquel przedstawili się, opowiedzieli tracycyjnie o miejscach z których pochodzą. Dzieci nie mogły wyjść z podziwu oglądając globus, jak daleką drogę mieli by przyjechać właśnie do nich. Maluchy poznały symboliczne znaczenie kolorów występujące na poszczególnych flagach. Każdy otrzymał flagę w formie puzzli, a wolontariusze pomagali przykleić je do kartki. Miły czas spędziliśmy na zabawach w kole.

1.jpeg
2.jpeg
3.jpeg

Filia GOK w Nakle

Wtorkowe popołudnie wolontariusze, wraz z uczestnikami spotkań, znów słodko spędzili czas.

Podczas pierwszych dwóch godzin, dzieci zostały podzielone na 3 grupy. Każda z grup miała za zadanie (podobnie jak w poprzednie dni) stworzyć obrazkowy przepis, oczywiście każdy inny. Bazą było mleko w proszku - doskonale znane z dzieciństwa - czy Wy też pamiętacie kulki z "suchego" mleka? My przypomnieliśmy te smaki zachęcając wszystkich do "podrasowania" swoich słodkości.Oprócz zajęć kulinarnych, urozmaiceniem były zajęcia plastyczne, ruchowe i nieco bardziej "teoretyczne" - które również cieszyły się powodzeniem.

Kolejne dwie godziny upłynęły pod znakiem intensywnego wałkowania języka. Starsza grupa miała okazję zobaczyć przezentacje, Oana, Ben i Raquel z zaangażowaniem wyjaśniali różnice kulturowe wynikające z historii, topografii, a nawet religii. W trakcie tego spotkania rozgorzała gorąca dyskusja i posypało się sporo pytań skierowanych do gości. Wolontariusze również skorzystali z okazji i sami zadawali wiele pytań, ponieważ wiele rzeczy tutaj jest dla nich mocno zaskakujących.

A jeśli macie ochotę zobaczyć więcej zdjęć z każdego dnia, zajrzyjcie do galerii [klik]