SPOTKANIA Z KULTURAMI ŚWIATA - DZIEŃ 8

Przedszkole w Kątach Opolskich
Kolejna placówka gdzie nasi goście wzbudzili sporo zainteresowania. Dzieci z uwagą przyjrzały się strojom przywiezionym z Rumunii i Brazylii. Oczywiście ten Brazylijski zrobił furorę ponieważ większość grupy przedszkolaków to kibice! Czas spędzony z dziećmi podzieliliśmy na trzy cześci, gdzie po przedstawieniu się Bena, Raquel i Oany - wszyscy usiedli przy maleńkich stolikach by narysować swoje pocztówki. Następnie bawiliśmy się w kręgu w popularne zabawy znane polskim dzieciom.

Filia GOK w Kosorowicach
Popołudniowe zajęcia upłynęły pod znakiem smaków świata. Uczestnicy jak i wolontariusze zostali podzieleni na dwie grupy - nie rywalizujące ze sobą oczywiście. Każda z grup piekła ciasto. Jedno według przepisu Oany i jedno według przepisu Raquel. Innymi słowy mogliśmy skosztować brazylijskich i rumuńskich przysmaków. Za nim to jednak nastąpiło (ciasto musiało się upiec) Ben odtworzył swoją prezentację dotyczącą Filipin. Gdy kawałki ciasta stygły na talerzach, dzieci składały puzzle, które po poskładaniu torzyły flagi państw, z których przybyli nasi goście. A ciasta? Pyyyyszne!!!

A jeśli macie ochotę zobaczyć więcej zdjęć z każdego dnia, zajrzyjcie do galerii [klik]