jZ5zOahzis_big.jpeg logo lhois.jpeg logo nck - Kopia.jpeg Tygodnik Ziemi Opolskiej - Patronat Medialny.jpeg

• INSPIRACJE ONLINE - LAURKA Z OKAZJI DNIA BABCI I DZIADKA

Raszowa, Dzień Babci i Dziadka 1.jpeg  Wielkimi krokami zbliżają się święta, o których pamiętają i ci mali i ci trochę starsi.

Dzień Babci i Dziadka!

Data publikacji: 15-01-2021 10:22
  • PRZEBUDOWA DACHU I STROPU NAD PARTEREM BUDYNKU W FILII GMINNEGO OŚRODKA KULTURY W MIEDZIANEJ

Data publikacji: 30-12-2020 17:13
  • OGŁOSZENIE

W związku z nowym Rozporządzeniem Rady Ministrów w sprawie COVID – 19 działaność Gminnego Ośrodka Kultury oraz świetlic  zostaje zawieszona do odwołania.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego 774644781 oraz za pośrednictwem poczty elektronicznej

Data publikacji: 02-12-2020 10:43
  • OCHRONA I PROMOCJA ZDROWIA, PROFILAKTYKA ZDROWOTNA I BEZPIECZEŃSTWA, DZIAŁANIA ZWIĄZANA Z PANDEMIĄ COVID-19

DSC_0864.jpeg  Zarząd Fundacji GÓRAŻDŻE – Aktywni w Regionie w ramach „Programu przyznawania środków finansowych/ dotacji w ramach przeciwdziałania i walki z pandemią COVID - 19” przyznał Gminnemu Ośrodkowi Kultury dotację na projekt „Ochrona i promocja zdrowia, profilaktyka zdrowotna i bezpieczeństwa, działania związane z pandemią COVID- 19”.

Data publikacji: 16-11-2020 13:19
  • "W POSZUKIWANIU ZAGINIONYCH OPOWIEŚCI", PODSUMOWANIE PROJEKTU

Księga opowieści - STRONA TYTUŁOWA.jpeg  Publikacją „Księgi powieści” zakończony został projekt „W poszukiwaniu zapomnianych opowieści”.  By ocalić od odejścia w niebyt legendy, podania, anegdoty i opowiastki z terenu gminy Tarnów Opolski  dzięki pomocy sołtysów dotarliśmy do osób, które podzieliły się z nami historyjkami zasłyszanymi od członków rodziny, krewnych i znajomych.

Data publikacji: 28-10-2020 11:22
  • "ALE KINO!', PODSUMOWANIE PROJEKTU

DSC_0817.jpeg   Zakończyliśmy projekt  „Ale kino!” dofinansowany ze środków  Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – Interwencje 2020”.  Działania projektowe odbyły się w trzech cyklach – z podziałem na grupy wiekowe.

Data publikacji: 27-10-2020 07:24
  • "ALE KINO!", SPOTKANIE Z MŁODZIEŻĄ

Ale kino - moje miejsce na ziemi.jpeg  W grupie młodzieżowej podczas pierwszego spotkania uczestnicy poznali dawne i współczesne techniki nagrywania i montażu. Drugie spotkanie poświęcono podsumowaniu własnej pracy. Młodzież zapoznała się z możliwościami wykorzystania darmowych programów.

Data publikacji: 26-10-2020 08:30
  • "W POSZUKIWANIU ZAPOMNIANYCH OPOWIEŚCI", WARSZTATY W NAKLE

DSC_0716.jpeg  Ostatnie warsztaty w ramach projektu "W poszukiwaniu zapomnianych opowieści" odbyły się w Filii GOK w Nakle, gdzie dzieci i młodzież stworzyła foldery/pocztówki ze szlaku handlowego wspomnianego przez pana Rudolfa Urbana.

Data publikacji: 20-10-2020 08:46
  • "SPACERKIEM PO OPOLSKIEJ KULTURZE" ZAKOŃCZENIE PROJEKTU

LOGOTYP  SPACERKIEM PO OPOLSKIEJ KULTURZE.jpeg  Nagrania trwały od lipca do połowy września i prowadzane były  aż w 29 miejscowościach. Kamera zagościła w   prawie  40 atrakcyjnych miejscach  i związanych z historią i kulturą ziemi opolskiej. Przemierzono 230 km, z czego najkrótszy szlak - ks. Jana Dzierżona - mierzy niespełna 3 km, a najdłuższe szlaki - hutniczy oraz drewniany - po  50 km.  Przeprowadzono  ponad 30 rozmów z różnymi osobami - między innymi gospodarzami mniej znanych muzeów oraz wiejskich izb regionalnych, pasjonatami lokalnej historii i proboszczami wyjątkowych kościołów.

Data publikacji: 19-10-2020 11:02
  • "ALE KINO!", NIEPYLAK APOLLO

Niepylak Apollo film.jpeg  Pękamy z dumy!  Oto film, w którego powstanie były zaangażowane przedszkolaki Publicznego Przedszkola w Tarnowie Opolskim. Grupa "Wesołe Nutki" spisała się na medal!

Data publikacji: 16-10-2020 14:31