jZ5zOahzis_big.jpeg logo lhois.jpeg logo nck - Kopia.jpeg Tygodnik Ziemi Opolskiej - Patronat Medialny.jpeg

• TĘŻNIA W TARNOWIE OPOLSKIM - KOLOROWANKA

Kolorowanka - Tężnia Tarnów Opolski Okos Agnieszka.jpeg  Czy wiecie, że tężnia stojąca przy budynku UG w Tarnowie Opolskim to jedna z 12 tężni w całej Polsce?

Data publikacji: 10-07-2020 11:41
  • PTYSIE

Ptysie 1 - Przywory.jpeg  Piękna pogoda! Teraz przydałaby się mrożona herbata lub lemoniada arbuzowa z miętą, a do tego coś słodkiego!

Data publikacji: 06-07-2020 09:11
  • SPACERKIEM PO OPOLSKIEJ KULTURZE

ROZPOCZYNAMY KULTURALNE SPACERY

2. logo -kultura w sieci.jpeg

Gminny Ośrodek Kultury w Tarnowie Opolskim przystąpił do działań projektowych „Spacerkiem po opolskiej kulturze” w ramach programu KULTURA W SIECI ogłoszonego przez Narodowe Centrum Kultury. Zadanie będzie realizowane w różnych gminach powiatu opolskiego, gdzie nie brakuje miejsc interesujących , choć mało znanych. Spotkane na drodze  osoby opowiedzą nam ciekawe, często odchodzące w zapomnienie historie, anegdoty, legendy.  Zapraszamy wszystkich chętnych do ośmiu wirtualnych spacerów, które będzie można odbyć na kanale You Tube. Nasze reportaże mogą stać się inspiracją do rodzinnych wypraw rowerowych, fotograficznych „polowań”, szkolnych lekcji. Szukajcie nas na naszych stronach internetowych, gdzie ogłaszać będziemy ukazywanie się kolejnych nagrań.

Każde z nagrań  zostanie przetłumaczone na język migowy.

Naszymi patronami medialnymi są „Tygodnik Ziemi Opolskie,  RADIO PARK.

Bierzemy kamery w dłoń i ruszamy! To już się dzieje!

logo Radio Park.jpeg     tygodnik.png

Data publikacji: 02-07-2020 11:12
  • ZAJĘCIA ONLINE Z ANNĄ TARKĄ

LogoGok.jpeg

Zapraszamy na zajęcia online z panią Anią - Salsa Intensive.

Data publikacji: 29-06-2020 09:08
  • ZAPROŚ MAJĘ DO SIEBIE! - URZĄDZAMY PSZCZELĄ STOŁÓWKĘ

93376025_716908512476314_4163965897209282560_n.jpeg  Dziś, tj. 20 maja, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pszczół!

To dobra okazja by zaprosić pszczoły do ogródka. :) Jak to zrobić? Należy posadzić w nim te rośliny, które okażą się dla nich interesujące i pożyteczne. Owadopylne są drzewa owocowe – także nasza sztandarowa tarnina.

Data publikacji: 20-05-2020 12:24
  • "SPACERKIEM PO OPOLSKIEJ KULTURZE"

LOGOTYP  SPACERKIEM PO OPOLSKIEJ KULTURZE.jpeg  I kolejna dobra wiadomość!
    Projekt pt." Spacerkiem po opolskiej kulturze" złożony przez Gminny Ośrodek Kultury do Narodowego Centrum Kultury w ramach programu KULTURA W SIECI otrzyma dofinansowanie.

Data publikacji: 19-05-2020 12:47
  • "ALE KINO!"

logo nck.jpeg  Mimo pandemii nie próżnujemy.
    Właśnie otrzymaliśmy dofinansowanie ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „ Kultura – Interwencje 2020”. Projekt pt. „Ale kino!” zakłada przeprowadzenie atrakcyjnych zajęć dla dzieci przedszkolnych, które będą współtworzyć film animowany. Młodzież podczas warsztatów pozna tajniki nagrywania i montażu filmików kręconych telefonem, aparatem cyfrowym czy tabletem. Dorośli wyruszą na zwiedzanie Łódzkiego Szlaku Filmowego. Poznają też pracę Wytwórni Filmów Oświatowych, gdzie wezmą udział w ciekawych warsztatach. Działania projektowe rozpoczną w jesienią.

Data publikacji: 19-05-2020 09:08
  • ZAPROŚ MAJĘ DO SIEBIE!

GOK2.jpeg  Ogłaszamy dziś kampanię: Zaproś Maję do siebie!

Dziś krok pierwszy: Daj pszczołom pić!

Data publikacji: 29-04-2020 09:42
  • Ceramika Inspiracje

Miseczka2.jpeg

Mamy nadzieję, że zainspirujemy Was do tego, abyście kreatywnie wykorzystali czas spędzony w domu. Jeśli nie macie gliny, możecie zamiennie wykorzystać plastelinę, ciastolinę, masę solną lub inną plastyczną masę.

Data publikacji: 31-03-2020 10:52
  • Ceramika

Glina porcja.jpeg

Wiemy, że macie dużo obowiązków, wiemy że nie jest to dla Was łatwy czas. Ale wiemy również, że czas spędzony ,,przy glinie” sprawia, że choć na chwilę możecie zanurzyć się w świecie własnej wyobraźni i w kreatywnym działaniu złapać odrobinę wytchnienia.

Oferujemy Wam dostęp do gliny ceramicznej.
    Porcja gliny jest dla tych, co już rozpoczęli przygodę z ceramiką i dla tych, którzy chcieliby spróbować.
    Glina będzie dostępna od 27.03 do wyczerpania zapasów w dni robocze w dwóch punktach:
    przy budynku GOK w Tarnowie Opolskim oraz w Walidrogach przy głównej drodze (przy barze, od strony Kościoła).
    Jeśli będziecie w drodze do pracy/sklepu możecie niespiesznie, w każdym momencie ją odebrać.

Zapraszamy również do skorzystania z ,,ceramicznych inspiracji", które będziemy systematycznie Wam podsyłać.

Data publikacji: 31-03-2020 08:38