FERIE ZIMOWE Z KULTURAMI ŚWIATA - DZIEŃ PIERWSZY

Dzień pierwszy,

Tarnów Opolski
Pierwszy dzień rozpoczął się z impetem. Można powiedzieć, że między naszymi podopiecznymi, a wolontariuszami z Turcji, Hong Kongu, Kirgistanu i Brazylii nie rysują się żadne granice. Alex, Bianka, Shika i Chan od razu zaskarbili sobie zaufanie dzieci. Dobra zabawa trwała aż do samego końca dzisiejszego spotkania. Były zabawy ruchowe, brazylijskie tańce i... szybkie szkolenie z Google translatora. Małe bystrzaki wiedzą jak sobie radzić w sytuacjach kryzysowych, w końcu nauka języka chińskiego nie jest łatwa.

Przywory
W filii GOK było słodko, tanecznie i jeszcze bardziej światowo. Shika opowiedziała uczestnikom spotkania o Kirgistanie, zwyczajach tam panujących, kulturze, tradycjach i kuchni. Dzieci zobaczyły kirgijską flagę oraz banknoty i monety przywiezione przez wolontariuszkę. Tego wieczoru, podczas zajęć praktycznych wykonaliśmy wspólnie faworki - przysmak ten serwowany jest w tłusty czwartek tuż przed zakończeniem karnawału. A w międzyczasie dotarła do nas grupa przyworskiej młodzieży wraz ze znajomymi z Tajlanidii i Meksyku! Brak granic był tutaj również nieodczuwalny - wszyscy (ci starsi i ci młodsi) świetnie się bawili podczas nauki tańców brazylijskich. Bianka rozruszała wszystkich by później tanecznym krokiem wrócić do domu...

Więcej zdjęć w naszej galerii.