ARCHIWUM HISTORII MÓWIONEJ - OCALA OD ZAPOMIENIA

31 maja 2016 r. w filii GOK w Kosorowicach odbyło się spotkanie  dyskusyjne pt. "20 twarzy Górnego Śląska. Zwyczaje i Obyczaje Gminy Tarnów Opolski".

IMG_0064.jpeg

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz Gmina Tarnów Opolski, poprzez oddanie głosu zaproszonym gościom, przybliżają ciekawe i wesołe chwile życia mieszkańców gminy. Świadkowie Historii zrelacjonowali, praktykowane oraz nieco zapomniane, zwyczaje i obyczaje obchodzone na terenie gminy Tarnów Opolski. Podczas spotkania, zarówno młodzież jaki starsi słuchacze, wsłuchali się we wstrząsające wspomnienia dotyczące I wojny światowej. Panująca na sali cisza świadczyła o poruszeniu słuchaczy tą niewesołą historię.

Spotkania takie jak to, zachowują od zapomnienia przeżycia i historię, którą tworzy tak naprawdę każdy z nas...

IMG_0063.jpeg
IMG_0073.jpeg

Ciekawe wywiadyz poprzednich edycji projektu można odsłuchać na stronie internetowej www.e-historie.pl.