PIERWSZE SPOTKANIE W RAMACH PROJEKTU FOTOGRAFIA ŁĄCZY POKOLENIA

01_NCK_DK_2016_klr.jpeg

Spotkanie organizacyjne w sprawie projektu " Fotografia łączy pokolenia" już za nami.
Zebranie miało bardzo miły charakter - bo już na jego wstępie osoby które przyniosły zdjęcia opowiadały o ich zawartości i ciekawej historii nie tylko miejscowości i jej losach, ale również o losach wielu rodzin przed i po wojnie i o zmianach, które powstały na przestrzeni lat, o pokoleniach, które odeszły.
Mimo, iż spotkanie to miało charakter organizacyjny, na którym chcieliśmy przedstawić tak kolokwialnie mówiąc - o co nam w ogóle w tym projekcie chodzi:) - to zainteresowani uczestnicy, którzy przybyli zabrali już ze sobą zdjęcia. Zdjęcia zarówno te, które maja 70 lat jak i te współczesne, z lat '90. Przy wspólnym oglądaniu zaczęła się wspaniała wymiana informacji, wspomnień, opowiadań.
Dziękuję wszystkim przybyłym osobom, jednak mam nadzieję, iż na kolejne spotkanie przybędzie więcej zainteresowanych - zachęcam serdecznie!
Kolejne spotkanie odbędzie się 18 października o godz. 16:30 w Domu Parafialnym.
Zapewne macie Państwo w swoich archiwach domowych zdjęcia, które warto "odkurzyć" i ukazać w naszej broszurze, która będzie pokłosiem tego projektu.
Sołtys Janusz Borowiak

1.jpeg