FOTOGRAFIA ŁĄCZY POKOLENIA, WIZYTA U PAŃSTWA DYLA

01_NCK_DK_2016_klr.jpeg

17.10.2016r. w ramach projektu „Fotografia łączy pokolenia” – dofinansowanego przez Narodowe Centrum Kultury w ramach akcji „Kultura lokalna – aktywacja!” odwiedziliśmy Państwa Otylię i Karola Dyla. Jako, iż założeniem projektu jest również dotarcie do osób chętnych do podzielenia się z nami kawałkiem "swojej historii fotograficznej" a sami nie mieli możliwości do nas dotrzeć, zatem my dotarliśmy do nich. Państwo Dyla obydwoje obchodzili już swoje 90 urodziny parę lat temu, więc i bez trudu rozpoznawali nawet na najstarszych zdjęciach swoich przyjaciół, znajomych i mieszkańców wsi.
Ciekawostką projektu jest to, że na jednym z posiadanych przeze mnie zdjęciu jest Pani Otylia - stojąca jako dziewczę około 15-sto letnie pomiędzy dwoma koleżankami (w środku ). Łatwo można policzyć, że zdjęcie to ma ok. 77 lat :) Zdjęcie to ukazaliśmy na naszej ulotce promocyjnej. Tym milej, iż w dniu dzisiejszym mogliśmy pozyskać kolejne cenne zdjęcia,które ukażemy w naszym katalogu a przy tym posłuchać wielu ciekawostek historycznych.
Dziękujemy Państwu Otylii i Karolowi Dyla i życzymy dalszych lat w zdrowiu.
Janusz Borowiak

1.jpeg