jZ5zOahzis_big.jpeg logo lhois.jpeg logo nck - Kopia.jpeg Tygodnik Ziemi Opolskiej - Patronat Medialny.jpeg

TRZECIE SPOTKANIE Z FILMEM

 

01_NCK_DK_2016_klr.jpeg

Jako podstawę do dyskusji na temat „Zderzenie kultur we współczesnym świecie” kinomani z Dyskusyjnego Klubu Filmowego wybrali obraz Philippe de Chauverona  „Za jakie grzechy, dobry Boże?”.  Twórcy filmu potraktowali ten trudny temat z iście francuską lekkością i wdziękiem, tak że – mimo powagi poruszonych problemów – powstało dzieło, które oglądało się z przyjemnością. Widownia raz po raz wybuchała szczerym śmiechem.  Autorzy nie pokusili się ( i dobrze!) o to, by udzielać oczywistych odpowiedzi czy moralizować.

Oprócz ważnych, zasygnalizowanych w filmie problemów uczestnicy spotkania głowili się nad tym, dlaczego w Ameryce i Anglii jego projekcja jest zabroniona?. Fakt – w dziele nie brak bardzo „niepoprawnych politycznie” scen i dialogów. Za to nie ma tu zakłamania i fałszywej tolerancyjności.

Wszyscy miłośnicy kina już cieszą się na kolejne (niestety ostatnie w tym cyklu) spotkanie. Oprócz projekcji wybranego obrazu „Kwiat wiśni i czerwona fasola” Noami  Kawase na spotkaniu odbędzie się premierowa projekcja powstałego w ramach projektu filmu stworzonego przez młodzież oraz pokaz filmu dokumentalnego „Łobalanky” i spotkanie z jego reżyserką Pauliną Piórkowską. Zapowiada się prawdziwa UCZTA KINOMANA!

A w planach Gminnego Ośrodka Kultury jest kontynuacja spotkań z filmem przy kawie.

DSC_0359.jpeg

DSC_0361.jpeg
DSC_0364.jpeg

Newsletter
Kalendarz