Ale Cyrk podsumowanie sezonu 2014 2015.jpeg Element M.jpeg Estrada Taneczna.jpeg Galeria prac w GOK.jpeg Estrada Regionalna jZ5zOahzis_big.jpeg Laureaci plebiscytu - Kwiat Tarniny.jpeg Moda ze Śląska - jedyna taka kolekcja.jpeg Szlakiem tarnowskich atrakcji.jpeg Szlakiem tarnowskich atrakcji - meta.jpeg Tygodnik Ziemi Opolskiej - Patronat Medialny.jpeg Wakacje z Kulturami Świata.jpeg Złota Tarnina laureaci konkursu.jpeg

ROBIMY FILM - TARNÓW OPOLSKI

01_NCK_DK_2016_klr.jpeg

Nie było wprawdzie czerwonego dywanu i ścianki, ale była owacja i słowa zachwytu po premierowej emisji filmu „Mecz”. Obraz został zrealizowany jako inicjatywa lokalna „Robimy film!” będąca elementem  projektu „ Kultura lokalna – aktywacja!” , który niedługo zostanie zakończony w Gminnym Ośrodku Kultury. Projekt jest wspófinansowany  przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu   Domu Kultury Inicjatywy lokalne.                

W realizacji filmu udział wzięła młodzież oraz dorośli z terenu gminy  Tarnów Opolski.  Jest to krótka historyjka – można powiedzieć anegdota – której akcja odbywa się w mieszkaniu dwojga bohaterów opowieści podczas transmisji telewizyjnej  meczu reprezentacji Polski z niewymienionym przeciwnikiem. Mimo lekkiej, niepozbawionej dużej dawki humoru, formy, zasygnalizowane zostały  tu  poważne sprawy. Postawiono sporo ważnych pytań ( oprócz nieśmiertelnego „Kochanie, co to właściwie jest spalony?”) i dostrzeżono kilka społecznych problemów. Grająca główne role trójka młodych aktorów  spisała się doskonale, świetni byli statyści, doskonała robota reżyserska opiekuna Tomasza Stochniała, profesjonalny montaż i praca operatorska.  Gratulacje!

"MECZ" - etiuda filmowa [klik]

Ekipa filmu dziękuje serdecznie personelowi GOK-u za stworzenie komfortowych warunków pracy w trakcie kręcenia filmu. Okazało się, że praca przy produkcji filmu nie jest tak „lekka, łatwa i przyjemna” jak by się mogło wydawać, ale wszyscy twierdzą, że było warto!

Newsletter
Kalendarz