WERNISAŻ Z FOTOGRAFIĄ NA TY

01_NCK_DK_2016_klr.jpeg

W niedzielę 6 listopada galeria Stowarzyszenia Nasze Przywory gościła wystawę fotografii  zamykającą i podsumowującą warsztaty fotograficzne „Z fotografią na Ty”.
Dwa miesiące pracy uczestniczek pod kierunkiem Józefa Kantowa zaowocowały kolekcją zdjęć, które mogli zobaczyć goście wernisażu. Mimo, że do dyspozycji były tylko dwa miesiące, udało się zapoznać panie z podstawami zasad wykonywania zdjęć, lepiej poznać możliwości własnych aparatów, poznać zasady kompozycji.

10.jpeg

Panie zapoznały się z programem FastStone Image Viewer służącym do przeglądania, konwertowania i edycji zdjęć, poznały zasady i przepisy rządzące umieszczaniem fotografii w internecie.

Najważniejszą częścią warsztatów było wspólne fotografowanie. Wyjścia w plenery w Przyworach i w Opolu. Po każdym spotkaniu uczestniczki otrzymywały też tematy do zrealizowania samodzielnie, a wykonane zdjęcia umieszczały na profilu warsztatów na Facebooku.

11.jpeg

Osobne zajęcia zostały poświęcone fotografii portretowej. Panie rozpoczęły je od warsztatów z makijażu fotograficznego prowadzonych przez wizażystkę Annę Malik. Później miały czas na zabawę w modelki i fotografki. Owocem tych zajęć są świetne portrety, które ma każda z pań.

W ramach jednego ze wspólnych wyjść w teren zwiedziły wystawy
fotograficzne w ramach Opolskiego Festiwalu Fotografii gdzie miały okazję zobaczyć jak to robią inni.

11a.jpeg

Podczas trwania warsztatów odbyły się dwa konkursy na zdjęcie miesiąca.
Zdjęciem września zostały „warkocze” autorstwa Wiktorii Ful.
Ponadto wyróżniono:
„bukiet” Ani Kocełuch
„pies” Oli Kaluża
„ławka” Klaudii Szymik
„portret” Emilii Zych
Autorki zdjęć zostały nagrodzone książkami o tematyce fotograficznej.
Konkurs na zdjęcie października został rozstrzygnięty podczas wernisażu.
Po oficjalnym otwarciu wystawy przez Józefa Kantowa i krótkim podsumowaniu całych warsztatów
12.jpeg

prowadzący miał przyjemność wręczyć dwie równorzędne pierwsze nagrody za zdjęcie października Ani Kocełuch i  Wiktorii Ful.

Pozostałe panie Jadwiga Kubiak, Emilia Zych, Ola Kaluża i Klaudia Szymik otrzymały równorzędne drugie miejsce, bo jak podkreślił Pan Józef niewiele ich zdjęcia ustępowały tym, które zajęły pierwsze miejsce.
12a.jpeg

Jako, że dla uczestniczek warsztatów była to pierwsza wystawa ich prac to zaczęły dzień wcześniej od tego, że wspólnie oprawiały swoje zdjęcia za co zostały nagrodzone na wernisażu kwiatami.
13.jpeg

Pan Józef otrzymał o pań na pamiątkę własnoręcznie wykonane podziękowania z ich zdjęciami zrobionymi podczas warsztatów. Przez dwa miesiące warsztatów uczestniczki zrobiły ogromne postępy. Zaczęły patrzeć na świat fotograficznie. Dzięki projektowi finansowanemu przez Narodowe Centrum Kultury i współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury mogły pracować pod okiem doświadczonego fotografa.

Zdobyta tu wiedza i praktyka staną się podstawą działania w przyszłości, a otrzymane nagrody książkowe rozszerzą fotograficzne widzenie rzeczywistości.
14.jpeg
15.jpeg