KONKURS KULTURA LOKALNA-AKTYWACJA 2017! ROZSTRZYGNIĘTY

Od czerwca do listopada na terenie Gminy Tarnów Opolski  w partnerstwie z Gminnym Ośrodkiem Kultury realizowane będą następujące projekty:

„Kadry młodej kadry”  - Pawła Kampy z Tarnowa Opolskiego

Celem projektu jest pobudzenie aktywności młodych ludzi w dziedzinie twórczości filmowej. Zapoznanie ich z etapami powstawania filmu, naukę tworzenia fabuły filmu, scenariusza, scenografii, postaci. Uczestnicy projektu rozwiną się twórczo i nabędą  umiejętności praktyczne w dziedzinie tworzenia filmów metodą animacji poklatkowej. W trakcie działań projektowych zostaną przeprowadzone warsztaty w trzech blokach tematycznych po dwa dni:

Blok I będzie poświęcony zapoznaniu uczestników z szczególnym  rodzajem produkcji filmowej jakim jest animacja. Uczestnicy zdobędą wiedzę o rodzajach tego typu obrazów, sposobach ich tworzenia, odbywających się festiwalach itp. Obejrzą  film wybitnego twórcy, wezmą udział w warsztatach fotograficznych, plastycznych, wizualnych. Na przykładach zaobserwują sposoby kreowania bohaterów w filmach animowanych, by następnie spróbować stworzyć i zaanimować postać. Aktywizujące.

Blok II dotyczyć będzie tworzenia scenografii oraz wprowadzenia dźwięku i muzyki do realizacji filmowych. Uczestnicy zajmą się (indywidualnie i w grupach) pracą nad scenografią, rysunkiem, muzyką, wezmą udział w warsztatach teatralnych. Przewidziane są także zajęcia aktywizujące i niespodzianki podnoszące atrakcyjność zajęć.

Blok III to zebranie wszystkiego w jedną całość i ostateczna realizacja dzieł własnych uczestników. Pod hasłem „Kalejdoskop marzeń” młodzi adepci sztuki filmowej stworzą  animację „Jeden dzień z życia”. Przewidziana jest wycieczka – niespodzianka, a oprócz warsztatów twórczych także gry i zabawy aktywizujące. W ostatnim dniu warsztatów odbędzie się uroczysta gala podsumowująca (z udziałem zaproszonych gości) prezentacją efektów pracy i poczęstunkiem.

Projekt realizowany będzie w partnerstwie z Stowarzyszeniem Opolskie Lamy.

„Jak cię widza tak cię piszą” – Aleksandry Poloczek z Przywór

Pomysł polega na zorganizowaniu spotkania z profesjonalną stylistką. Podczas niego uczestnicy dowiedzą się jakie fasony ubrań najlepiej pasują do danej sylwetki, w jaki sposób zrobić porządek w szafie. Poznają znaczenie dodatków, kolorów, nauczą się dostosowywać ubiór do okoliczności. Każdy chętny będzie mógł się z nią indywidualnie skonsultować. Warsztaty poprowadzi wrocławska stylistka Krystyna Bałakier.  Partnerem projektu jest Stowarzyszenie Nasze Przywory.

„Rozbudujemy trzecie miejsce” -  grupy nieformalnej z Walidróg

W skład grupy: Joanna Jalowska, Aldona Rysz, Alicja Kochanek, Bartosz Wzorek.

Inicjatywa polega na przeprowadzeniu warsztatów krawieckich połączonych z wykonaniem dekoracyjnych pledów z elementami ludowymi, naukę plecenia wianków i haftu. Zwieńczeniem projektu będzie wspólna biesiada mieszkańców podczas „Nocy Kupały”.

„Upcyklingowy zawrót głowy” – grupy nieformalnej z Miedzianej

Skład grupy: Joanna Pietruszka, Katarzyna Orlik, Katarzyna Klik, Sandra Sargassem

To projekt edukacyjno – artystyczny mający na celu pokazać mieszkańcom jak nadać drugie życie „śmieciom". Odbędą się trzy spotkania podczas, których uczestnicy z opon, żarówek, plastikowych butelek wyczarują przedmioty domowego użytku. Trzy najciekawsze prace zostaną nagrodzone. Zwieńczeniem całego projektu będzie ogłoszenie gminnego konkursu na zaprojektowanie i wykonanie zabawki z wykorzystaniem odpadów użytych podczas warsztatów.

„Wyrazić siebie” – Angeliki Piotrowicz z Tarnowa Opolskiego

W ramach inicjatywy od września do listopada br. zostaną przeprowadzone  zajęcia wokalne i tańca hip –hop z wykwalifikowanymi  instruktorami. Spotkania  będą się odbywały z podziałem na grupy wiekowe. Każda z grup spotka się  raz w tygodniu przez 1,5 godziny.

Projekt realizowany będzie przy współpracy Hip Hop Buda - Akademia Kultury Hip Hop w Opolu oraz Łukasza Szuby – założyciela  i nauczyciela Jazz Centrum Opole.

W działaniach projektowych  mogą w nich wziąć udział tylko mieszkańcy gminy.

Szczegóły na plakatach.