jZ5zOahzis_big.jpeg logo lhois.jpeg logo nck - Kopia.jpeg Tygodnik Ziemi Opolskiej - Patronat Medialny.jpeg

IMIENINY U MARCINA 2017

Marcinowy korowód i croissanty czyli „Na Imieninach u Marcina” 
Tradycja spotkała się z nowoczesnością na dorocznych obchodach świętomarcińskich w Tarnowie Opolskim. Obchody rozpoczęły się Mszą Świętą, po której na placu przy straży zgromadzili się mieszkańcy. Jak obyczaj każe, przypomniano legendę związaną z osobą świętego, przedszkolaki i uczniowie klas młodszych przedstawili swój okolicznościowy program, przygotowano tradycyjne przysmaki (rogale marcinkowe i domowe wypieki – mniam!). Instruktorzy ośrodka kultury zorganizowali warsztaty twórcze, podczas których dzieci z zapałem robiły gęsie maski, malowały sylwetki gęsi, tworzyły rogaliki z masy solnej ozdabiane kolorową ryżową posypką. Strażacy wypiekali świeże croissanty– pachniały i smakowały wybornie! 
Oczywiście – jak każe lokalny zwyczaj – uhonorowano obecnych na uroczystości imienników ukochanego świętego. Znalazło się 10 odważnych panów. Każdy z nich otrzymał , oprócz serdecznych życzeń, drobny upominek. Tradycyjny pochód, pod przewodnictwem samego świętego na koniu, w tym roku był szczególnie długi. Po nim, każde uczestniczące dziecko zostało obdarowane rogalikiem (takim współczesnym). A jako, że zmierzch o tej porze roku zapada wcześnie, dłuuugi korowód świateł sprawiał niesamowite wrażenie. Główną atrakcją wieczoru był pokaz tańca ognia grupy AzisLight Fireshow. Zespół bardzo starannie przygotował efekty . Był żywy ogień, fajerwerki i lasery. Nie zabrakło świetlnych rysunków herbu Tarnowa Opolskiego, GOK, rogalika i wspaniałych figur tanecznych. Okrzyki zachwytu licznie zgromadzonej publiczności i gromkie oklaski mówiły o wrażeniu jakie pokaz zrobił na widzach. 
Organizatorzy: Gmina Tarnów Opolski, Rada Sołecka, OSP i Gminny Ośrodek Kultury serdecznie dziękują wszystkim, których wysiłki sprawiły, że impreza była ciekawa i udana. Dziękujemy mieszkańcom za liczny udział. Zapraszamy za rok.

1.jpeg
10.jpeg
11.jpeg
12.jpeg
13.jpeg
14.jpeg
15.jpeg
16.jpeg
17.jpeg
18.jpeg
19.jpeg
2.jpeg
20.jpeg
21.jpeg
3.jpeg
4.jpeg
5.jpeg
6.jpeg
7.jpeg
8.jpeg
9.jpeg
 

Newsletter
Kalendarz