II OLIMPIADA PRZEDSZKOLAKÓW "SPORT TO ZDROWIE" 2018

Slalom z piłeczką ping-pong na talerzu, bieg zespołowy z przeplataniem szarf na czas, piłka w górę to tylko niektóre z ośmiu konkurencji, z jakimi zmierzyli się mali sportowcy podczas II Olimpiady Przedszkolaka. Do rywalizacji przystąpiło sześć sześcioosobowych drużyn reprezentujących przedszkola z naszej gminy. Zawody rozpoczęto wprowadzeniem i prezentacją drużyn. Oficjalnego otwarcia dokonała Wicewójt Magdalena Chudowska życząc zawodnikom „sportowej rywalizacji w duchu fair play”. Przy ogromnym aplauzie, każda z drużyn dawała z siebie wszystko by wykonać zadanie jak najlepiej i zwyciężyć. Jak na prawdziwą olimpiadę przystało, wyłoniono mistrzów, ale na nagrodę zasłużyli wszyscy. Każdy z zawodników otrzymał medal, a każda drużyna – puchar, dyplom i sprzęt sportowy.

Pierwsze miejsce w kategorii pięcio latków wywalczyło Przedszkole Publiczne z Oddziałami Integracyjnymi z Tarnowa Opolskiego, natomiast w kategorii sześcio latków najlepsza okazała się drużyna z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Pro Liberis w Raszowej. Zwycięskie grupy przedszkolaków pojadą na wycieczkę do Gospodarstwa Agroturystycznego GIPRPL. W przerwie dziecięcych zmagań reprezentacje rodziców układały na czas puzzle z herbem gminy, zaś nauczyciele rywalizowali w sztafecie. Tutaj najlepsi w układaniu puzzli okazali się Pani Agata i Pan Jacek z Kosorowic, a sztafetę wygrały Panie: Sabina i Anna z Przedszkola Publicznego z Przywór. Olimpiada odbyła się pod patronatem Wójta Gminy Tarnów Opolski Krzysztofa Mutza. Wsparcia rzeczowego i finansowego udzielili:

- Gmina Tarnów Opolski

- Hala Sportowa

- Gminny Ośrodek Kultury

- Przeciębiorstwo LABTAR Sp. z o.o

- PHU WESOŁY BORSUK

- Gospodarstwo Agroturystyczne GIPROL

- Bank Zachodni WBK Oddział w Tarnowie Opolskim

Dziękujemy organizatorkom Paniom: Reginie Gebauer i Agnieszce Zajda z Publicznego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi w Tarnowie Opolskim, zawodnikom i kibicom za świetną zabawę.

1.jpeg
10.jpeg