Ale Cyrk podsumowanie sezonu 2014 2015.jpeg Element M.jpeg Estrada Taneczna.jpeg Galeria prac w GOK.jpeg Estrada Regionalna jZ5zOahzis_big.jpeg Laureaci plebiscytu - Kwiat Tarniny.jpeg Moda ze Śląska - jedyna taka kolekcja.jpeg Szlakiem tarnowskich atrakcji.jpeg Szlakiem tarnowskich atrakcji - meta.jpeg Tygodnik Ziemi Opolskiej - Patronat Medialny.jpeg Wakacje z Kulturami Świata.jpeg Złota Tarnina laureaci konkursu.jpeg

KRÓTKI ODPOCZYNEK

W minioną sobotę (23.06 b.r.) w Gminnym Ośrodku Kultury w Tarnowie Opolskim odbył się wernisaż wystawy zatytułowanej ,,Krótki Odpoczynek”. Ekspozycja zgromadziła prace uczestników zajęć plastycznych z pracowni: ceramiki, rysunku i malarstwa, fotografii oraz Akademii  Małego Artysty.

Prace oraz aranżacja wystawy nawiązywały do symbolicznego ,,krótkiego odpoczynku”, który można dwojako interpretować.  Nierzadko twórcze działania w pracowniach artystycznych stanowią dla uczestników odskocznię od codziennych obowiązków.  Jednocześnie ,,Krótki Odpoczynek” to również nawiązanie do nadchodzącego czasu letnich wakacji. W rezultacie powstała niezwykle interesująca i różnorodna ekspozycja prac małych i tych nieco starszych artystów.

Można było zobaczyć efekty twórcze w postaci malarstwa akrylowego na płótnie, wytworów ceramicznych o rozmaitych formach, fotografii portretowej, a także płaskie i przestrzenne kompozycje  wykonane w technikach mieszanych. Niejednokrotnie tematyka prac wprowadzała w atmosferę letniego wypoczynku.

Wieczór umilił odbiorcom barwny owocowy poczęstunek oraz możliwość odpoczynku na leżakach użyczonych na czas wernisażu przez Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu.

 

Newsletter
Kalendarz