jZ5zOahzis_big.jpeg logo lhois.jpeg logo nck - Kopia.jpeg Tygodnik Ziemi Opolskiej - Patronat Medialny.jpeg

PODSUMOWANIE PROJEKTU "MODNIE I EKOLOGICZNIE"

Wystawą najciekawszych prac w Minigalerii Gminnego Ośrodka Kultury w Tarnowie Opolskim zakończył się projekt „Modnie i ekologicznie”. Przedsięwzięcie zostało zainicjowane przez grupę nieformalną pod patronatem Stowarzyszenia FLOS, przy współpracy z GOK-iem. Przez kilka miesięcy w ośrodku oraz jego filiach odbywały się warsztaty, podczas których z przedmiotów zalegających domowe lamusy powstawały rzeczy o niezaprzeczalnym uroku i oryginalności. Ze zużytych opon i meblowych płyt czy sklejki oraz kawałków pianki powstały użyteczne siedziska. Pokryte znoszonymi swetrami i innymi fragmentami nieużywanej garderoby mogą stanowić wygodne wyposażenie na przykład pokoju nastolatka, służyć jako podnóżek czy bezpieczne siedzisko dla  dzieci.

Inne zastosowanie znalazły zużyte podkoszulki, przyciasne czy poprzecierane lub odbarwione bluzeczki. Odpowiednie cięcie, splatanie, rolowanie i… powstały wielce oryginalne ozdoby: bransoletki, opaski, naszyjniki. Jak znalazł w zbliżającym się „okresie prezentowym”. Jeśli wykonamy je starannie i z namysłem dobierzemy kolory i faktury otrzymamy naprawdę urzekające (i nie obciążające kieszeni) podarunki.

W modzie wnętrzarskiej  mamy od jakiegoś czasu prawdziwy boom na poduszki. Stały się one niezbędnym elementem dekoracyjnym. Ułożone artystycznie na kanapach nadają ciepła i przytulności pokojom. Do stworzenia niebanalnych poszewek na poduszki na kolejnych zajęciach wykorzystano także różne części garderoby i inne „przydasie”.

Tak więc uczestnicy warsztatów mogli się przekonać, że moda i ekologia (zresztą „bycie eko” stanowi szczyt bycia modnym) mogą iść w parze, a drugie życie przedmiotów to trwały trend w naszym życiu społecznym. Dbałość o środowisko warto zacząć od siebie, od małych kroków. A jeśli przy tym można się dobrze bawić tworząc rzeczy piękne i pożyteczne – tym lepiej dla nas i dla świata, który zostawimy naszym dzieciom i wnukom.

Projekt dofinansowany  ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich oraz ze środków Samorządu Województwa Opolskiego.

Logo Modnie i Ekologicznie.jpeg

1.jpeg
3.jpeg
4.jpeg
5.jpeg
6.jpeg
7.jpeg
8.jpeg
9.jpeg
10.jpeg
11.jpeg
12.jpeg
13.jpeg
14.jpeg
1. Modnie.jpeg
10. Modnie.jpeg
2. Modnie.jpeg
3. Modnie.jpeg
4. Modnie.jpeg
5. Modnie.jpeg
6. Modnie.jpeg
7. Modnie.jpeg
8. Modnie.jpeg
9. Modnie.jpeg
 

Newsletter
Kalendarz