jZ5zOahzis_big.jpeg logo lhois.jpeg logo nck - Kopia.jpeg Tygodnik Ziemi Opolskiej - Patronat Medialny.jpeg

"W POSZUKIWANIU ZAPOMNIANYCH OPOWIEŚCI"

Logotyp W poszukiwaniu zapomnianych opowieści.jpeg

   Grupa inicjatywna wraz z patronem - Stowarzyszeniem FLOS  otrzymała dofinansowanie na realizację wniosku „W poszukiwaniu zapomnianych opowieści” w Konkursie Funduszu Inicjatyw Obywatelskich – Kierunek FIO 2020. Projekt będzie realizowany przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury. Założeniem projektu jest ocalenie dla kolejnych pokoleń  licznych historyjek, legend i anegdot z terenu poszczególnych sołectw. Są one nieznane szerszemu gronu, a pamięć o nich nierzadko odchodzi w zapomnienie. Realizatorzy docierają do osób mogących zaprezentować zapamiętane opowieści, nagrywają je i nadają  im formę  pisemna.  Nagrania zostaną  odtworzone podczas spotkań otwartych, po których  odbędą się warsztaty dla najmłodszych. Uczestnicy warsztatów wykonają prace plastyczne związane tematycznie z zasłyszanymi opowieściami. Reprodukcje prac dziecięcych staną się ilustracjami internetowej „Księgi opowieści”, która powstanie z materiałów zebranych podczas trwania działań projektowych .

   Zapraszamy do współpracy i uczestnictwa w warsztatach! Na stronach internetowych szukajcie powiadomień o terminach, warunkach uczestnictwa i lokalizacji  spotkań.

 • "W POSZUKIWANIU ZAGINIONYCH OPOWIEŚCI", PODSUMOWANIE PROJEKTU

  Księga opowieści - STRONA TYTUŁOWA.jpeg  Publikacją „Księgi powieści” zakończony został projekt „W poszukiwaniu zapomnianych opowieści”.  By ocalić od odejścia w niebyt legendy, podania, anegdoty i opowiastki z terenu gminy Tarnów Opolski  dzięki pomocy sołtysów dotarliśmy do osób, które podzieliły się z nami historyjkami zasłyszanymi od członków rodziny, krewnych i znajomych. 

  Data publikacji: 28-10-2020 11:22
 • "W POSZUKIWANIU ZAPOMNIANYCH OPOWIEŚCI", WARSZTATY W NAKLE

  DSC_0716.jpeg  Ostatnie warsztaty w ramach projektu "W poszukiwaniu zapomnianych opowieści" odbyły się w Filii GOK w Nakle, gdzie dzieci i młodzież stworzyła foldery/pocztówki ze szlaku handlowego wspomnianego przez pana Rudolfa Urbana.

  Data publikacji: 20-10-2020 08:46
 • W POSZUKIWANIU ZAPOMNIANYCH OPOWIEŚCI, WARSZTATY W PRZYWORACH

  DSC_0668.jpeg  Uczestnicy projektu "W poszukiwaniu zapomnianych opowieści", idąc śladem poprzedników, również w obejrzeli film związany z miejscowością w której mieszkają, jego bohaterem był Karol Pawleta - przyworski działacz.

  Data publikacji: 16-10-2020 08:38
 • W POSZUKIWANIU ZAPOMNIANYCH OPOWIEŚCI, WARSZTATY W TARNOWIE OPOLSKIM

  DSC_0636.jpeg  O zaginionych skarbach, złocie i niemieckich markach opowiadali: pani Teresa Orlik i pan Jan Czech. Nietrudno zatem się domyślić co było tematem przewodnim warsztatów - skarb! 

  Data publikacji: 14-10-2020 09:00
 • W POSZUKIWANIU ZAPOMNIANYCH OPOWIEŚCI, WARSZTATY W KĄTACH OPOLSKICH

  DSC_0499.jpeg  Gdzie rzeka Odra tam i Utopce! Te stwory z opowieści pana Janusza Borowiaka z Kątów opolskich, bardzo zaciekawiły uczestników projektu "W poszukiwaniu zapomnianych opowieści".

  Data publikacji: 12-10-2020 09:22
 • W POSZUKIWANIU ZAPOMNIANYCH OPOWIEŚCI, WARSZTATY W RASZOWEJ

  DSC_0479.jpeg  Strachy, demony i strzygi były motywem przewodnim czwartego spotkania warsztatów kreatywnych.

  Data publikacji: 09-10-2020 07:36
 • W POSZUKIWANIU ZAPOMNIANYCH OPOWIEŚCI, WARSZTATY W WALIDROGACH

  IMG_1713.jpeg  Tym razem uczestnicy warsztatów, w nawiązaniu do historii opowiedzianej przez Pana Waldemara Wilka, wykonali mapy prowadzące do miejsca, które odegrało istotną rolę w historii Tarnowa Opolskiego. 

  Data publikacji: 07-10-2020 10:20
 • W POSZUKIWANIU ZAPOMNIANYCH OPOWIEŚCI, WARSZTATY W KOSOROWICACH

  DSC_0398.jpeg   Podczas spotkania uczestnicy wysłuchali legendy opowiedzianej przez panią Elżbietę Reinert, następnie każda z dziewczynek biorąca udział w warsztatach stworzyła swój własny unikatowy zestaw biżuterii.

  Data publikacji: 02-10-2020 09:21
 • "W POSZUKIWANIU ZAPOMNIANYCH OPOWIEŚCI" ZAPROSZENIE NA WARSZTATY

  Plakat W poszukiwaniu zapomnianych opowieści Druga tura warsztatów.jpeg Zapraszamy na kolejne ciekawe spotkania w Nakle, Przyworach, Kątach Opolskich i Tarnowie Opolskim!

   

  Data publikacji: 30-09-2020 07:27
 • W POSZUKIWANIU ZAPOMNIANYCH OPOWIEŚCI, WARSZTATY W MIEDZIANEJ

  DSC_0340.jpeg  Motywem przewodnim kreatywnych warsztatów w Miedzianej - które odbyły się w ramach projektu "W poszukiwaniu zapomnianych opowieści - była "droga"!

  Data publikacji: 29-09-2020 10:00
Newsletter
Kalendarz