jZ5zOahzis_big.jpeg logo lhois.jpeg logo nck - Kopia.jpeg Tygodnik Ziemi Opolskiej - Patronat Medialny.jpeg

"ALE KINO!', PODSUMOWANIE PROJEKTU

logo nck.jpeg

 

Zakończyliśmy projekt  „Ale kino!” dofinansowany ze środków  Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – Interwencje 2020”.  Działania projektowe odbyły się w trzech cyklach – z podziałem na grupy wiekowe.

Najmłodsi po obejrzeniu różnorodnych filmów animowanych z wielkim zapałem i talentem wykonali scenografię i postacie  do filmu o najrzadszym polskim  motylu– NIEPYLAKU APOLLO. Oprócz wiedzy o cyklu rozwojowym tego pięknego mieszkańca górskich łąk zgłębili  tajniki tworzenia animacji techniką poklatkową i czynnie uczestniczyli w przygotowaniu krótkiego filmiku. Film o motylku został zmontowany z wykorzystaniem dziecięcych prac przez panią Monikę, która prowadziła zajęcia. Dzieci zobaczyły efekt wspólnej  twórczości i więzły udział w konkursie „Jaka to bajka”.

W grupie młodzieżowej uczestnicy dowiedzieli  się  o dawnych  i współczesnych  technikach nagrywania i montowania filmów, poznali możliwości wykorzystania do tego celu darmowych programów. Otrzymali od prowadzącej wytyczne i wskazówki pomocne przy wykonaniu zadania własnego polegającego na nagraniu krótkiego vloga (indywidualnie lub w małych grupach). Przygotowane przez siebie materiały zmontowali na kolejnych warsztatach. Uzyskali informacje o przepisach regulujących zasady publikacji w sieci, kwestię praw autorskich czy ochronę wizerunku. Zebrany materiał nagraniowy został zawarty w filmiku

Najstarsi uczestnicy wyruszyli na jednodniową wycieczkę do Łodzi. W bogatym programie pobytu w tym najbardziej filmowym spośród polskich miast  znalazła się wizyta w Wytwórni Filmów Oświatowych. Na jej terenie odbyły się warsztaty i projekcja filmowa.  W Muzeum Kinematografii  miłośnicy polskiego filmu mogli zobaczyli ciekawe prace sławnych polskich reżyserów powstałe w czasie, gdy byli oni jeszcze studentami łódzkiej filmówki. Na Łódzkim Szlaku Filmowym odwiedzili z przewodnikiem miejsca, gdzie kręcono sceny wielu polskich filmów (np. „Ziemię Obiecaną” Andrzeja Wajdy) , albo miejskie i parkowe ujęcia  na potrzeby polskich seriali (np. „Komisarza Aleksa”). Wędrówkę filmowym szlakiem zakończyli na ulicy Piotrkowskiej, gdzie znajduje się największa w kraju  Aleję Gwiazd (z nazwiskami aktorów, scenarzystów, reżyserów i operatorów największych produkcji filmowych). Z przebiegu wycieczki powstał reportaż filmowy.

Działania  zakończyły się seansem,  podczas którego można było obejrzeć filmowe efekty projektu, a także wystawą zdjęć dokumentujących wydarzenia.

Obszerna relacja z poszczególnych działań projektowych na www.gok.tarnowopolski.pl

Linki do nagrań :

„Niepylak  Apollo”

  https://www.youtube.com/watch?v=AEdxp9d-5gY

 

„Moje miejsce na ziemi”

https://www.youtube.com/watch?v=VUkGuilxzHA


Reportaż  z przebiegu wycieczki

https://www.youtube.com/watch?v=ZQ-S1UtS2Pw&feature=youtu.be&fbclid=IwAR2E5skYq2RGbpRebXfTrtUCmjA6tvJfNPP54LOVP2eAVcDamuqPIYImv4s

 

Patronat medialny: Radio DOXA, Tarnów Opolski News, Tygodnik Ziemi Opolskiej

DSC_0741.jpeg
DSC_0743.jpeg
DSC_0748.jpeg
DSC_0749.jpeg
DSC_0752.jpeg
DSC_0786.jpeg
DSC_0788.jpeg
DSC_0789.jpeg
DSC_0817.jpeg
DSC_0830.jpeg
DSC_0831.jpeg
DSC_0836.jpeg
DSC_0838.jpeg
DSC_0842.jpeg
 

Newsletter
Kalendarz