Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

SZTUKA CO POSZŁA W LAS - DZIEŃ DRUGI

Brak opisu obrazka

 

DZIEŃ DRUGI...

Dziś naprawdę poszliśmy w las! Odwiedzili nas dwaj strażnicy leśni, którzy opowiadali nam o lesie i poprowadzili nas  na wycieczkę.  Dowiedzieliśmy się jakie drzewa rosną w naszej okolicy i rozpoznawaliśmy je w ich naturalnym środowisku. Choć bardzo staraliśmy się być cicho – niestety nie udało nam się zobaczyć żadnych zwierząt – oprócz owadów. Słyszeliśmy tez ptaki. Choć zajęcia z fotografii dopiero przed nami już dziś wielu z nas wykonało wiele zdjęć. 
             Panowie strażnicy wspólnie z nami ułożyli listę co wolno, a czego nie wolno robić w lesie. Poza tym objaśnili ,jak zachować się w przypadku jakichś zagrożeń – co robić gdy zgubimy się w lesie, jak zachować się gdy zauważymy pożar, kiedy zwierzęta mogą być niebezpieczne itd. 
             Ale, żeby nie mówić tylko o niebezpieczeństwach rozmawialiśmy  też o pożytkach płynących z lasu, jego znaczeniu gospodarczym i pięknie.   Gdy wróciliśmy pod dom kultury, czekały na nas smakowicie pachnące kiełbaski z rusztu, świeży chlebek i pyszny sok.  Rozłożyliśmy koce w cieniu, pod wierzbą rosnącą w „Tarninowym Zakątku”, jedliśmy, rozmawialiśmy, odpoczywali.  Ponieważ nasilał się upał, wróciliśmy do budynku.  Tam czytaliśmy otrzymaną od leśników książeczkę „Przygody na leśnej ścieżce”, która w formie komiksowej przedstawiała najważniejsze informacje, jakie uzyskaliśmy dzisiejszego dnia.
          Ostatnią godziną zajęć poświęciliśmy, żeby stworzyć w grupach wspólne dzieła plastyczne – na dużych arkuszach papieru malowaliśmy to, co dziś było dla nas ważne i ciekawe.  Było przy tym trochę sporów, ale w końcu dochodziliśmy do porozumienia. Współpraca coraz lepiej nam się układa. 

 

Brak opisu obrazka
Brak opisu obrazka
Brak opisu obrazka
Brak opisu obrazka

 

więcej zdjęć tutaj[klik]