jZ5zOahzis_big.jpeg logo lhois.jpeg logo nck - Kopia.jpeg Tygodnik Ziemi Opolskiej - Patronat Medialny.jpeg

ŚWIĘTO TARNINY 2016

XIII Przegląd Amatorskiej Twórczości Artystycznej "Wiatraki 2016".

Po obejrzeniu prezentacji konkursowych 17 zespołów, jury postanowiło przyznać nagrody w kategoriach:

Zespoły śpiewacze:

 • I miejsce - Kupskie Echo,
 • II miejsce - nie przyznano,
 • III miejsce - Ligockie Wrzosy.

Zespoły folklorystyczne dziecięce i młodzieżowe:

 • I miejsce - nie przyznano,
 • II miejsce - nie przyznao,
 • III miejsce - Gryfne Diołski,
 • wyróżnienie - Jaźwinki.

Zespoły wokalno - instrumentalne:

 • I miejsce - Urbaniakowie i Przyjaciele,
 • II miejsce - Dzióbki,
 • III miejsce - Prosna,
 • wyróznienie - Rudniczanie.

Strona1.jpeg
Strona2.jpeg
Strona3.jpeg
Strona4.jpeg

Strona5.jpeg
strona6.jpeg
strona7.jpeg
 

Więcej zdjęć w galerii [klik].

logotyp_cmyk_z_polem_ochronnym_antyaliasing.jpeg

Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. jest spółką strategiczną dla polskiej gospodarki, odpowiedzialną za przesył gazu ziemnego oraz zarządzanie najważniejszymi gazociągami w Polsce. W chwili obecnej spółka rozpoczyna realizację kluczowego gazociągu wysokiego ciśnienia relacji Zdzieszowice–Wrocław o długości ok. 130 km i średnicy 1000 mm, na terenie woj. dolnośląskiego i opolskiego.

Efektem projektowanej inwestycji będzie zwiększenie bezpieczeństwa i niezawodności przesyłu gazu ziemnego w rejonie Opolszczyzny oraz Górnego i Dolnego Śląska. Ważną korzyścią dla gmin będą dodatkowe wpływy finansowe w postaci odprowadzanego corocznie przez inwestora podatku od nieruchomości w wysokości 2% wartości odcinka gazociągu zlokalizowanego na terenie danej gminy. Będzie to kwota regularnie wpływająca do budżetu gminy, którą można przeznaczyć na potrzeby mieszkańców i społeczności lokalnych.

Ponadto gazociąg relacji Zdzieszowice-Wrocław będzie stanowić ważny element Korytarza Gazowego Północ-Południe. Komisja Europejska w październiku 2013 roku przyznała inwestycji  status „Projektu o znaczeniu wspólnotowym” („Project of Common Interest”). Więcej informacji o znaczeniu statusu PCI dla rozwoju infrastruktury przesyłu gazu znajduje się zakładceoraz w broszurze poświęconej projektom PCI zamieszczonych na stronie internetowej GAZ-SYSTEM S.A. (http://www.gaz-system.pl/nasze-inwestycje/krajowy-system-przesylowy/zdzieszowice-wroclaw/

Budowa gazociągu relacji Zdzieszowice-Wrocław planowana jest także do współfinansowania przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko.

Inwestycje GAZ-SYSTEM S.A. są prowadzone z zastosowaniem nowoczesnych technologii i systemów zabezpieczeń oraz z poszanowaniem środowiska naturalnego i praw wszystkich interesariuszy.

Newsletter
Kalendarz