NAS TO KRĘCI! - ZORGANIZOWANIE DYSKUSYJNEGO KLUBU FILMOWEGO
Serdecznie zapraszamy młodzież i dorosłych na spotkania z filmem i dyskusje przy kawie! W ramach projektu KULTURA LOKALNA – AKTYWACJA odbędą się 4 spotkania w świetlicy GOK-u. Gwarantujemy ciekawe projekcje niezwykłych filmów oraz spotkanie z reżyserem.
30.09. godz 19.00 – temat: WOLNOŚĆ - „Lewiatan” – reż. Andriej Zwigaincew. Putinowskie imperium i zwyczajny obywatel. Ta historia mogłaby się zdarzyć nie tylko tam. I wydarzyła. W „ostoi demokracji” amerykański weteran przeżył podobną gehennę, która zainspirowała rosyjskiego twórcę. Powstał chwytający za serce obraz. Film nominowany do Oscara, w Rosji potępiony przez władze.
07.10. godz 19.00 – temat: MIŁOŚĆ - "Rozumiemy się bez słów" – reż. Eric Lartigau – komedia liryczna. Piękny wzruszający film o miłości – tej romantycznej i tej rodzinnej, a także miłości do muzyki. Opowieść o niezwykłej rodzinie i młodej dziewczynie poszukującej swego miejsca. Do śmiechu i do łez. We Francji obejrzało go 7 milionów widzów. Pokaz przedpremierowy!
Kolejne filmy wybiorą uczestnicy za pomocą głosowania na Facebooku spośród niżej podanych:
21.10. godz 19.00 – temat: ZDERZENIE KULTUR WE WSOÓŁCZESNYM ŚWIECIE
„Wszyscy albo nikt”- reż. Cherlon (Kerlon) – tragiczno – komiczna prawdziwa historia rodziny twórcy (reżysera i autora scenariusza) o emigrantach z Iranu, którzy próbują zasymilować się ze społeczeństwem francuskim. Mądry film poruszający wiele aktualnych problemów.
„Samba” – reż. Olivier Nakache, Eric Toledano – komediodramat z wątkiem miłosnym . Historia imigranta żyjącego we Francji oraz znudzonej dziewczyny, która postanawia spełnić się jako wolontariuszka. Bohater zderza się z biurokracją. Film jest ciekawy i warto go obejrzeć!
„Za jakie grzechy, dobry Boże?” – reż. Philippe de Chauveron – komedia. Opowieść o… poprawności politycznej w krzywym zwierciadle . Zabawna historia rodziny z czterema córkami, z których trzy poślubiają mężczyzn różniących się także wyznaniami. Do świątecznego stołu mają zasiąść Żyd, Arab i Chińczyk. Najmłodsza z latorośli – ku ogromnej uldze rodziców – oświadcza, że wychodzi za mąż za katolika. Ten jednak okazuje się … czarnoskóry! Film zakazany w Anglii i USA.
04.11. godz 19.00 temat: RELACJE MIĘDZYPOKOLENIOWE- po filmie krótki filmik dokumentalny obecnej na pokazie reżyser Pauliny Piórkowskiej, która opowie o tajnikach produkcji filmowych
„Lato w Prowansji” – reż. Rose Bosch. Ciepła komedia o trudnych relacjach rodzinnych. Piękne krajobrazy, wiele zabawnych sytuacji, trochę przygód i filozoficznej zadumy. Jean Reno jako fenomenalny dziadek ratujący rodzinę przed rozpadem.
„Kwiat wiśni i czerwona fasola” – reż. Naomi Kawase – dramat obyczajowy niepozbawiony ciepłych nut. Opowieść o tym, co mogą wnieść w nasze życie ludzie, którzy znajdują się już u schyłku życia. Pochwała tradycji i szacunek dla ludzi w każdym wieku. Piękne zdjęcia.
„Jak ojciec i syn” – reż. Hirokazu Koreedy – dramat. „Męskie” podejście do tematu zamiany dzieci na porodówce. Film stara się odpowiedzieć na pytania: czym jest ojcostwo, jak powstają więzi między rodzicami a dziećmi, czy prawda jest najważniejsza i co zrobić z taką prawdą, która może skrzywdzić?
- 07.11.2016
NAS TO KRĘCI - CZY TO JUŻ NAPRAWDĘ KONIEC?
Naprawdę się wkręciliśmy! Możemy już powiedzieć, że inicjatywa „Nas to kręci!”. Utworzenie Dyskusyjnego Klubu Filmowego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Tarnowie Opolskim zakończyła się sukcesem. W pełni! - 24.10.2016
TRZECIE SPOTKANIE Z FILMEM
Jako podstawę do dyskusji na temat „Zderzenie kultur we współczesnym świecie” kinomani z Dyskusyjnego Klubu Filmowego wybrali obraz Philippe de Chauverona „Za jakie grzechy, dobry Boże?”. - 10.10.2016
DRUGIE SPOTKANIE W RAMACH PROJEKTU NAS TO KRĘCI! - ZORGANIZOWANIE DYSKUSYJNEGO KLUBU FILMOWEGO
Temat: "MIŁOŚĆ"... - 04.10.2016
DYSKUSYJNY KLUB FILMOWY - INAUGURACJA!
Projekcja filmu „Lewiatan” Andrieja Zwigaincewa zainaugurowała powstanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego w ośrodku kultury.