Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

SANTEX I DECADANCE

Instruktor

Brak opisu obrazka
Mariola Duda. Trener zespołów tanecznych SanteX i Decadance, od 3 lat zajmuje się choreografiami dla swoich grup, wcześniej sama tańczyła przez 10 lat i między innymi w taki sposób zdobyła doświadczenie. Obecnie studentka zarządzania w Wyższej Szkole Bankowej.

 

O Formacji

Formacja taneczna "SanteX" powstała w listopadzie 2006 przy Domu Kultury w Przyworach. 
Początkowo Santex składał się z dwóch grup: od 4 do 11 lat i od 12 do 15 lat . Obecnie Zespół Santex tworzą dzieci w wieku od 4 do 11 lat. SanteX głównie zajmuje się tańcem nowoczesnym, ma już na swoim koncie wiele występów na różnych scenach Polski. 
Pod okiem instruktorki Santeksiki bardzo się rozwijają i wzbudzają szerokie zainteresowanie. Należy zaznaczyć, że nie tylko się ,,rzucają w oczy '' tańcem ale też strojami, które szyją wspaniałe krawcowe: pani Brygida Kilisz, pani Jolanta Rataj i pani Beata Mackiel. Trzeba również wspomnieć o rodzicach dzieci, którzy się dzielnie angażują w życie grupy! A także babciach, które pilnują i przyprowadzają na zajęcia małe Santeksiki - dzięki nim zawsze są punktualne!

Festiwal Tańca w Nowej Rudzie

III miejsce - "Policjanci" - inscenizacja taneczna

 


Zespół Decadance z Kątów Opolskich został założony w 2009 roku. 
W skład zespołu wchodzą dziewczęta uczęszczające do szkoły podstawowej oraz gimnazjum. Wcześniej uczestniczki zajęć tańczyły w różnych grupach tańca nowoczesnego. Dopiero we wrześniu 2009 r. postanowiły zacieśnić więzi i stworzyć jedną współną grupę. Zespół Decadance trenuje w Gminnym Ośrodku Kultury w Tarnowie Opolskim - Filia Kąty Opolskie. 
Spotkania obejmują nie tylko naukę tańca i poszczególnych układów choreograficznych. Oprócz poznania różnych gatunków muzyki i tańca - poprzez taniec klasyczny, muzykę lat 60 i 70, tańce latyno-amerykańskie aż po hip-hop, młodzież poznaje terminologię tańca klasycznego, współczesnego, historię tańca, anatomiczny aspekt ruchu- budowę mięśni, ćwiczenia rozciągające i wzmacniające ich poszczególne partie. O rezultatach pracy Zespołu Decadance, świadczą liczne udziały w festiwalach i przeglądach tanecznych. Biorąc udział w tych imprezach dziewczęta zdobywają wysokie osiągnięcia, niejednokrotnie stając na podium.


Ogólnopolski Konkurs Tańca w Zatorze

I miejsce - "Na fali" - inscenizacja taneczna

Wojewódzki Przegląd Zespołow Tanecznych "Ozimek 2013" - Promocje

II miejsce - "Na fali" - inscenizacja taneczna 

Festiwal Tańca w Nowej Rudzie

II miejsce - "Na fali" - inscenizacja taneczna

 

Harmonogam Zajęć

SANTEX - GOK Filia Przywory

Poniedziałek:

16:30 - 18:00 SanteX II
18:00 - 20:00 Decadance
 

Środa:

18:00 - 19:30 SanteX I 
 
 
 

Blog Formacji strona

 

Galeria