jZ5zOahzis_big.jpeg logo lhois.jpeg logo nck - Kopia.jpeg Tygodnik Ziemi Opolskiej - Patronat Medialny.jpeg

NIEZŁE ZIÓŁKA

Niezłe Ziółka logotyp.jpeg

Miło   nam poinformować , że nasz projekt „Niezłe ziółko” otrzymał dofinansowanie  w ramach programu Funduszu Naturalnej Energii  przyznanego na podstawie konkursu grantowego organizowanego przez Operatora Gazociągów Przemysłowych GAZ- SYSTEM w partnerstwie z Fundacją  Nasza Ziemia.   

Projekt będzie dotyczył edukacji przyrodniczej, a jego tematem staną się przede wszystkim  zioła i rośliny lecznicze Działania edukacyjno – warsztatowe prowadzone będą od połowy kwietnia do końca czerwca w blokach tematycznych:

  „Ziele jakich wiele”

 W grupie najmłodszej dzieci dowiedzą się jak wyglądają i nazywają się powszechnie spotykane w naszej okolicy zioła i rośliny lecznicze.  Chcemy pokazać, że roślinka która rośnie  w ogródku, na podwórku, łące uważana za chwast, kryje w sobie bogactwo natury.

„Cuda wianki”

W drugiej grupie - dzieci szkolnych - zaplanowano zajęcia warsztatowe, w których wyniku uczestnicy dowiedzą się jakie walory lecznicze i kulinarne  posiadają zioła.

 „Sukienka dla matki Natury”               

Dla młodzieży i dorosłych zorganizowane zostaną spotkania z:

Dietetyczką – podczas, których  dowiedzą się jaki stosować  zioła by mieć zdrowie i energię. W części praktycznej przygotowywane będą koktajle, sałatki, sosy i napoje. 

Kosmetyczką  -  przypomnimy sobie babcine sposoby na wykorzystanie dobroczynnego działania ziół i innych naturalnych produktów. W części warsztatowej będą  sporządzane środki upiększające z ziół              i warzyw.

Plastyczką - twórcze  warsztaty z batiku  będą polegały na zaprojektowaniu i wykonaniu wzoru z motywami roślinnymi.

        Przewidzieliśmy ciekawe zajęcia,  z których duża część  odbywać się będzie w plenerze.  Uczestnicy poznają najpopularniejsze zioła z naszych pól, łąk i ogrodów, dowiedzą się jakie mają właściwości, poznają ich smaki, zapachy, właściwości użytkowe – kulinarne, lecznicze i kosmetyczne. Przy tym przypomniane zostaną ludowe wierzenia w magiczną moc  ziół. Wiele świeżo zdobytych wiadomości będzie można od razu zastosować w praktyce. Ponadto każda grupa  będzie mogła wykazać się kreatywnością artystyczną: najmłodsi stworzą „Portrety ziół”, nieco starsi  wykonają wianki i ich fotografie, najstarsi zaprojektują  wzór , którym ozdobią płótno metodą batiku.

                        Już wkrótce zaczyna się nabór uczestników. Szukajcie nas na Facebooku,  stronach internetowych  oraz na ulotkach.  Zapraszamy!

Patronat medialny:

Radio DOXA

Tygodnik Ziemi Opolskiej

 • NIEZŁE ZIÓŁKA - WERNISAŻ

  1-IMG_1922.jpeg  Uroczystym wernisażem wystawy poprojektowej zakończyliśmy projekt „Niezłe Ziółka”. Warsztaty edukacyjno – artystyczne  zgromadziły 85 uczestników podzielonych na 3 grupy wiekowe.

  Data publikacji: 22-06-2017 13:51
 • NIEZŁE ZIÓŁKA - CUDA-WIANKI - DRUGIE SPOTKANIE

  1-IMG_1830.jpeg  Ostatnie spotkanie dzieci szkolnych w ramach projektu "Niezłe ziółka" miało charakter głównie warsztatowy. Spotkanie z zielarką zaowocowało tym razem w przepiękne wianki wykonane przez młodych adeptów zielarstwa.

  Data publikacji: 20-06-2017 11:06
 • NIEZŁE ZIÓŁKA - WERNISAŻ

  ULOTKA A6 NIEZŁE ZIÓŁKA - WYSTAWA str. 1.jpeg Zapraszamy serdecznie na wernisaż prac powstałych podczas działań warsztatowych i fotografii dokumentujących przebieg projektu.

  Data publikacji: 19-06-2017 10:58
 • NIEZŁE ZIÓŁKA - CUDA-WIANKI - PIERWSZE SPOTKANIE

  16.jpeg  W kolejnym cyklu zajęć pt. "CUDA -WIANKI" w ramach projektu "Niezłe ziółka" uczestniczyła grupa dzieci szkolnych.

  Data publikacji: 13-06-2017 08:18
 • NIEZŁE ZIÓŁKA - ZIELE JAKICH WIELE - TRZECIE SPOTKANIE

  1-IMG_1157.jpeg  Trzecie i ostatnie spotkanie w ramach cyklu "Ziele jakich wiele" upłynęło przedszkolakom pod hasłem zajęć plastycznych.

  Data publikacji: 05-06-2017 08:07
 • NIEZŁE ZIÓŁKA - ZIELE JAKICH WIELE - DRUGIE SPOTKANIE

  1-IMG_1021.jpeg  Drugie spotkanie z cyklu "Ziele jakich wiele" upłynęło dzieciom pod znakiem wycieczki do pobliskiego lasu.

  Data publikacji: 02-06-2017 16:40
 • NIEZŁE ZIÓŁKA - SPOTKANIE Z KOSMETOLOGIEM

  1-12.jpeg  Podczas zajęć, uczestniczki, dowiedziały się jak czytać etykiety i skład kosmetyków. Jakich składników unikać, a jakich szukać. Co szkodzi naszej skórze, a co jest dla niej niezbędne.

  Data publikacji: 31-05-2017 11:32
 • NIEZŁE ZIÓŁKA - BATIK, TRZECIE SPOTKANIE

  1-IMG_0982.jpeg  Środowe popołudnie minęło uczestniczkom projektu na przygotowaniach do planowanej wystawy.

  Data publikacji: 25-05-2017 12:57
 • NIEZŁE ZIÓŁKA - SPOTKANIE Z DIETETYKIEM

  1-IMG_0835.jpeg  20 maja, w ramach projektu "Niezłe ziółka", odbyło się spotkanie z dietetykiem. Na zajęciach, uczestnicy, uczestnicy dowiedzieli się jak stosować zioła by z czasem dodawały energii i poprawiały stan zdrowia

  Data publikacji: 22-05-2017 14:42
 • NIEZŁE ZIÓŁKA - BATIK, DRUGIE SPOTKANIE

  1-IMG_0798.jpeg  Drugie spotkanie warsztatowe z batiku w ramach projektu "Niezłe ziółka".

  Data publikacji: 22-05-2017 12:23
Newsletter
Kalendarz