Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

"Dzieła naszych rąk"

  Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka  

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Priorytetu II Dom Kultury+

Ogółem przeprowadzono 35.5 godziny zajęć, w których udział wzięło 249 osób. Liczba uczestników przekroczyła zakładany limit (155) co świadczy o trafności podjętych działań i osiągnięciu jednego z celów jakim było zaszczepienie wśród mieszkańców zamiłowania do nieznanego na naszym terenie rzemiosła artystycznego. Ważnym elementem projektu był udział pracowników Gminnego Ośrodka Kultury.
Każda z dziedzin rękodzielnictwa znalazła swoich amatorów. Wielu uczestników - po zapoznaniu się z technikami tworzenia i zdobienia - okazało się nie tyko sprawnymi rękodzielnikami, ale wręcz artystami. Powstały piękne, unikatowe przedmioty ozdobne: korale, kolczyki, bibeloty, obrazki, pocztówki, serwetki, kartki okolicznościowe, zaproszenia. Każda rzecz inna, jedyna w swoim rodzaju, autorska.
Do prac wykorzystano tradycyjną kolorystykę, wzory i motywy regionu opolskiego. Dzięki różnorodności form rękodzielniczych, a także bogactwu zastosowanych materiałów i technik uczestnicy zajęć uzyskali możliwość nie tylko twórczego zespolenia tradycji i współczesności, lecz także nieskrępowanej kreatywnej wypowiedzi artystycznej. Dodatkowym atutem cyklu "Dzieła naszych rąk" było to iż wzięły w nim udział osoby w różnym wieku, o różnym stopniu sprawności.
Zorganizowana na zakończenie projektu wystawa prac powstałych podczas warsztatów pozwoliła w pełni wyeksponować i docenić rozmiar przedsięwzięcia. Zaprezentowane wyroby wzbudziły podziw zwiedzających wystawę gości i - nie rzadko - zaskoczyło samych autorów tych prac. Wyroby oraz fotografie dokumentujące przebieg projektu po ekspozycji w siedzibie, ruszą w objazd po placówkach Gminnego Ośrodka Kultury.

 

"Dzieła naszych rąk"