jZ5zOahzis_big.jpeg logo lhois.jpeg logo nck - Kopia.jpeg Tygodnik Ziemi Opolskiej - Patronat Medialny.jpeg

OPOLSKIE BIAŁE ZŁOTO

Opole z innej perspektywy
„Opolskie białe złoto” to film dokumentalistki Teresy Kudyby opowiadający o reliktach 9 działających kiedyś na tym terenie cementowni, ich współczesnym stanie i planach na dalsze zagospodarowanie. Jednocześnie to film o ludziach związanych z tą dziedziną gospodarki. Ale prawdziwym bohaterem filmu jest samo miasto oglądane z niezwykłych perspektyw. 
Widzowie, którzy przybyli na pokaz do tarnowskiego Klubu Seniora mieli możliwość obejrzenia tego urokliwego obrazu, poprzedzonego wstępem pana Zdzisława Barglika, a po projekcji rozmowy z jego twórczynią. 
Film, podczas którego odbiorcy mogli za pośrednictwem kamery zajrzeć w różne ciekawe miejsca i spojrzeć na – wydawałoby się znane, a jednak niezwykłe – krajobrazy z nowej perspektywy, zrobił na wszystkich duże wrażenie. 
Twórczyni, obdarowana kwiatami przez obecną na projekcji Panią Wójt Magdalenę Chudowską oraz licznymi komplementami przez uczestników, zainteresowała się tematem „starszego brata” cementownictwa – jakim jest wapiennictwo. Być może zaistnieją warunki do tego, by w podobny sposób pokazać tradycje wydobycia skał wapiennych i wypalania wapna – z którymi nasza gmina związana jest od wieków. 
Projekcja pod patronatem Wójta Gminy Krzysztofa Mutza odbyła się w gościnie u tarnowskich seniorów. Gospodyni Klubu Seniora Pani Krystynie Barglik i wspomagającym członkiniom serdecznie dziękujemy.

1.jpeg
2.jpeg
3.jpeg
4.jpeg
5.jpeg
6.jpeg
7.jpeg
 

Newsletter
Kalendarz