jZ5zOahzis_big.jpeg logo lhois.jpeg logo nck - Kopia.jpeg Tygodnik Ziemi Opolskiej - Patronat Medialny.jpeg

KRÓTKI ODPOCZYNEK

W minioną sobotę (23.06 b.r.) w Gminnym Ośrodku Kultury w Tarnowie Opolskim odbył się wernisaż wystawy zatytułowanej ,,Krótki Odpoczynek”. Ekspozycja zgromadziła prace uczestników zajęć plastycznych z pracowni: ceramiki, rysunku i malarstwa, fotografii oraz Akademii  Małego Artysty.

Prace oraz aranżacja wystawy nawiązywały do symbolicznego ,,krótkiego odpoczynku”, który można dwojako interpretować.  Nierzadko twórcze działania w pracowniach artystycznych stanowią dla uczestników odskocznię od codziennych obowiązków.  Jednocześnie ,,Krótki Odpoczynek” to również nawiązanie do nadchodzącego czasu letnich wakacji. W rezultacie powstała niezwykle interesująca i różnorodna ekspozycja prac małych i tych nieco starszych artystów.

Można było zobaczyć efekty twórcze w postaci malarstwa akrylowego na płótnie, wytworów ceramicznych o rozmaitych formach, fotografii portretowej, a także płaskie i przestrzenne kompozycje  wykonane w technikach mieszanych. Niejednokrotnie tematyka prac wprowadzała w atmosferę letniego wypoczynku.

Wieczór umilił odbiorcom barwny owocowy poczęstunek oraz możliwość odpoczynku na leżakach użyczonych na czas wernisażu przez Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu.

 

Newsletter
Kalendarz