jZ5zOahzis_big.jpeg logo lhois.jpeg logo nck - Kopia.jpeg Tygodnik Ziemi Opolskiej - Patronat Medialny.jpeg

Dożynki Gminne - Miedziana 2013

DOŻYNKI GMINNE JUŻ ZA NAMI

dozynki-2013.jpeg

Tegoroczna dwudniowa impreza rozpoczęła się w sobotę Turniejem Sołectw. Walka przebiegała w typowo sportowej atmosferze była zacięta ale nie zapominano o dobrej zabawie. Tytuł "Super Sołectwo 2013" wywalczyła drużyna z Tarnowa Opolskiego. W części artystycznej zaprezentowały się lokalne zespoły taneczne: Wal-Nak, Santex, DeCadance, Hałas, Element, Element-M, zespół śpiewaczy Kosorowiczanki. W programie znalazł się także pokaz karate w wykonaniu Akademii Sztuk Walki z Tarnowa Opolskiego. Gościnie wystąpił duet Claudii i Kasi Chwołka. Sobotni dzień zakończył się zabawą taneczną z Viktorią.
Główne uroczystości Święta Plonów rozpoczęły się korowodem dożynkowym, który przeszedł ulicami Miedzianej na czele z Orkiestrą Dętą Zakładów Wapienniczych LHOIST pod batutą Grzegorza Cyparskiego.
Następnie pod biesiadnym namiotem starostowie dożynek Cecylia i Jan Sparwaser przekazali wójtowi Krzysztofowi Mutzowi bochen chleba, by dzielił go sprawiedliwie, tak by nikomu go nie zabrakło.
Były podziękowania, dla rolników za ciężką pracę oraz dla organizatorów za pięknie przygotowaną uroczystość.
Honorowym gościem uroczystości był Frank Persike, burmistrz Bad Blankenburg z Turyngii w Niemczech.
Po części oficjalnej w programie artystycznym koncert dali muzycy z ZW Lhoist. Wystąpili: zespół Bajery, kabaret Rak, Teresa Werner. Zabawa dożynkowa z zespołem Comodo zakończyła tegoroczne Gminne Dożynki w Miedzianej, które odbyły się w dniach 14-15 września 2013 roku.

 

 

TURNIEJ O "SUPER SOŁECTWO"

Świetna atmosfera i rywalizacja w duchu fair play, tak w skrócie można scharakteryzować turniej. Rozbijanie jaja batem, turlanie balota słomy, pracowite pszczółki, tor przeszkód, konkurencja dla sołtysów i niespodzianka to tegoroczne zabawy turniejowe. Do rywalizacji w III Turnieju Sołectw, o Puchar Przechodni Wójta Gminy przystąpiło 8 drużyn. Przygotowane konkurencje „na wesoło” wzbudzały zdumienie i śmiech nie tyko u zawodników. Prowadzący imprezę Mariusz Studzienny dowcipnymi komentarzami dopingował zawodników do boju.
Tytuł "SUPER SOŁECTWO 2013" wywalczyła drużyna z Tarnowa Opolskiego na czele z sołtysem Janem Czechem. Tuż za nimi uplasowały się Sołectwa: Walidrogi i Kosorowice.

 

 

 

Newsletter
Kalendarz